Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tehetnék az ilyen szintű...

Mit tehetnék az ilyen szintű fóbiával?

Figyelt kérdés
Nagyon rettegek a rákos megbetegedésektől. Úgy érzem, mintha rákos lennék szinte biztos vagyok benne. Ez már úgy 2 éve tart, akkor még el mentem menni bőrgyógyászhoz, hogy megvizsgáljon. A karantén óta sajnos ez rosszabbodott, egy barátnőmet diagnosztizálták, egy másik baratnőm anyukáját, a nagymamát aki túlélte és a nagypapámat aki nem. Apukám is beteg volt még sok sok évvel ezelőtt. Nagyon nagyon nem érzem jól magam és mintha minden egy jel lenne, hírek mindenhol, rak rendszámu autó rengetegszer, érzek csomót a torkomba és mintha a tüdőmbem is lenne a bőröm is rossz mert elkezdtem kaparni és tiszta seb az egész, ezen kattogok, sírógörcs kerülget és félek sőt rettegek megenni bizonyos ételeket. Mindig ez az első hogy rákeresek tünetekre de érzem, hogy van és a megérzéseim jók szoktak lenni. De félek elmenni orvoshoz mert apukám hipochonder és mindentől kiborul mikor covidos voltam is kiborult. Vannak jobb és rosszabb napok ez most egy rosszabb. Van amikor meg tudom nyugtatni magam hogy nincs semmi baj, de még ígyis megusztam egy allergia vizsgálatot a vérvétel miatt és ezért nem dolgozom nyáron, hogy ne kelljen tüdőszűrőre mennem. Tényleg rettegek, itthon nem vesznek komolyan és az akiben nagyon megbízom azt mondta hogy max kicsit aggódom, de ez nem tudom mennyire normális. Köszönöm ha végigolvastad.

2021. márc. 31. 20:35
 1/9 A kérdező kommentje:
18/L
2021. márc. 31. 20:36
 2/9 anonim ***** válasza:
Pszichologus, pszichiater.
2021. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Itthon nem vesznek hozzá komolyan és nem is tudok annyira beszélni velük erről, néztem és elég drágák ://
2021. márc. 31. 20:44
 4/9 anonim válasza:
Nem szabad rajta annyit kattogni, mert a végén még bevonzod. A rák sajnos egy olyan betegség amit bárki elkaphat szinte bármikor mégha az ember makk egészséges is. Emiatt kell MINDENKÉPP rákszűrésre menni. Ha félsz ha nem. Mert ha ne adj Isten mégis az lennél időben észre veszik és van esély a gyógyulásra. De ha nem mész el és ne legyen de rákos vagy b*szhattod, mert későn mentél el és később fedezték fel így kevesebb az esélyed kigyógyulni. Könnyű mondani tudom, de tényleg próbálj meg nem agyalni rajta, mert a végén még betegségeket is beképzelsz majd magadnak amik nincsenek is. Anyum dettó ez. Folyamat mondja ez a baja az a baja ez fáj az fáj. Aztán kiderül semmi baja de addig mondogatja még tényleg megbetegszik. Tapasztalatból mondom, hogy nem éri meg rajta agyalni. Csak neked lesz szar3bb.
2021. márc. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18 eves vagy, nem kell a szuleid beleegyezese.
2021. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazából addig még van pár hónap, de kibírom így és utána megpróbálok eljárni pszichológushoz. Esetleg van valami ingyenes vagy tb alapú pszichologus? Ha ott fel tudnánk oldani ezt a rettegést akkor el tudnék menni egy vérvételre ami megnyugtat. A tavalyi tüdőszűrőm előtt 3 napig nem aludtam és tudom, hogy ez nincs rendben és tudom, mit kéne csinálnom de a testem pánikol
2021. márc. 31. 20:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Lepontoznak, de egy jo nyugtato csodat tesz, velem, ismeretsegemben ezeket az eletet tonkretevo sotet gondolatokat megszuntette.
2021. márc. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, gyogyszer es pszichoterapia a legjobb megoldas. Na meg az egyetlen.
2021. márc. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez ennyire sulyos, hogy pszichiaterhez kene beutalni? Azt hittem, ez valamennyire meg van emberekben, tudtam, hogy nem ennyire de azt hittem lesz... más... de köszönöm a tanácsokat igyekszem megfogadni és fejlődni!
2021. márc. 31. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!