Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek beoltassam magam?

Szerintetek beoltassam magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19, lassan 20 éves lány vagyok és ugyan eddig nem, de most nagyon elgondolkodtam azon, hogy beoltassam-e magam.

Jelenleg ismert betegségem nincs, régebben a vesémmel volt egy kisebb probléma (vesegyulladás, hegesedés), de már egy jó ideje tünetmentes vagyok.

Most fogok érettségizni, így csak a vizsgák után jelentkeznék, hogy az esetleges mellékhatások ne tegyenek keresztbe. Tudomásom szerint nem voltam koronás, de ha el is kaptam, akkor tünetmentesen vészeltem át.

Leginkább a társadalmi nyomás miatt oltatnám be magam, egyre több ismerősöm esett át az oltáson és sokan lenézik azokat, akik nincsenek beoltva. Nem szeretném, ha emiatt kiutálnának. Másrészt lélegeztetőre sem szeretnék kerülni, de a mellékhatásoktól is félek (hosszú és rövidtávú).

Szerintetek érdemes lenne beoltatnom magam vagy csak akkor, ha tényleg odáig jutunk, hogy “ellehetetlenítik” azokat az embereket, akik nincsenek beoltva?

Kérek mindenkit, hogy kultúráltan fogalmazza meg a véleményét!



2021. ápr. 16. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Szia!1-A hülye lélegeztető példa már nagyon uncsi már ne is haragudj

2-Ha te úgy érzed hogy akarod akkor oltasd be magad és ne mások miatt hanem magad miatt

3-Ha nem akarod akkor meg ne és ennyi.Illetve nem muszáj senki orrára sem kötni hogy oltott vagy e vagy sem

4-Ha ilyen buta ismerőseid vannak az elég gáz

5-A média is nyomást gyakorol sok emberre már aki hagyja és nézi a híreket

2021. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Ez csak egy nyamvadt oltas. Gyerekkorodban kaptal vagy 100 masik felet. Adasd be es kesz, lapozzal. Hihetetlen, hogy ezen a szaron mit ossze nem tudtok gorcsolni.
2021. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 vantel ***** válasza:
64%

Alap ösztön a mások követése!

Ha úgy érzed veszélyben vagy és az oltás segít ,oltasd be magad.

Ha úgy érzed csak így szeretnek,hát oltasd be magad.

Ellehetítleníteni sose lehet az életet, csak meg nehezíteni. Kényelem fontos akkor oltasd be magad!

2021. ápr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1, én nem “uncsi példát” akartam hozni, hanem állandóan ezt hallja az ember. Nem tudni, mit lehet elhinni. 🤷🏼‍♀️


#2, inkább az hihetetlen, hogy miért nem lehet normálisan véleményt alkotni? Ez egy teljesen új cucc, tök normális, hogy vannak, akik félnek beadatni.

2021. ápr. 16. 18:52
 5/14 A kérdező kommentje:
#3, köszönöm!
2021. ápr. 16. 18:53
 6/14 anonim ***** válasza:
15%
Nem vészes az oltás, semmiben sem különbözik kb. azoktól amiket eddig kaptál. Mellékhatások minimálisak voltak nálam. Kb 37,3 fokos hőemelkedés 2 napig és kb. 3 napig fájt az oltás helye. A vírus lehet ennyit se okozna, de lehet betegebb lennél.
2021. ápr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
NEM kerül mindenki lélegeztetőre,nem ez az alap.Igen,ezt nyomja a média és vajon miért?A gyógyultakról nem beszél és az enyhe tünetekkel átesettekről sem....Nem véletlen
2021. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#6, köszönöm neked is!
2021. ápr. 16. 18:59
 9/14 A kérdező kommentje:
#7, persze tök igazad van, én is így gondolom, csak nem mertem mást írni, nehogy “vírustagadónak” tituláljanak.
2021. ápr. 16. 19:00
 10/14 anonim ***** válasza:
6%

"Most fogok érettségizni"


Tovább akarsz tanulni? Ha igen, akkor ne nézd le máris a majdani diplomás saját magadat azzal, hogy nem azokra hallgatsz, akik már diplomás járványügyi, immunológiai, stb. szakemberek és mind az oltás fontosságát hangsúlyozzák, hanem tiszteld meg őket (és a majdani saját magadat) azzal, hogy rájuk hallgatsz, nem a saját (még érettségit sem tett) fejed után mész és/vagy névtelen kommentelőkre hallgatsz! Ők is nagyon elgondolkodtak rajta, hogy kinek javasolják az oltást, csakhogy nekik hozzáértésük is van, úgy gondolkodtak el, rajta és úgy jutottak arra, hogy mindenkinek be kell oltatnia magát, ha jót akar magának és másoknak (kivéve azt a nagyon kevés embert, aki valami egészségügyi ok miatt nem oltható).

2021. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!