Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem tudom, hogy beoltassam-e...

Nem tudom, hogy beoltassam-e magam, mindenki telebeszéli a fejem?

Figyelt kérdés

Nem tudom magamtól eldönteni, mert mindenki folyamatosan próbál győzködni és azt érzem, hogy már nem is látom át az infókat és csak egyre inkább összezavarodom.

Anyám konteóhívő, szerinte az oltástól meghalok/chipet kapok/meddő leszek/ufó leszek, vagy hibrid..stb. "Megtiltotta", hogy beadassam, és minden nap felhív, hogy ugye akkor nem adatom be.

A párom már megkapta, ő nem nagyon akar semmit rámeröltetni, de örülne ha regisztrálnék.

A baráti körömben pedig volt családban több haláleset, orvos szülők gyerekei mesélik, mit élnek át a szüleik a kórházakban, olyankor meg azt mondom, hogy hát hülye vagyok, hogy nem adatom be.

24 éves vagyok, egészséges lány egyébként.

Tudom, ezzel a kérdéssel megint átviszem a döntést, de igazából az érdekel, hogy van-e valaki hasonló helyzetben és sikerült-e valamelyik irányba döntenie?

Köszi!



2021. ápr. 2. 22:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Ahogy lehetoseged lesz, menjel. Arra kell csak vigyazni, ne valami kis rendelobe zsufoljanak be.
2021. ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
29%

Nem a vakcináktól kell félni, hanem a vírustól.

Ez helyre fog tenni néhány dolgot a fejedben vakcinaügyben:

[link]

2021. ápr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%

Ezeket olvasd:

Facebook:

KOVIDŐK

Gondolatok egy biológustól

Pte Immunológia

Virológia Pécs

Ázsiába szakadtam

Akut szakasz

Koronás mesék

Kemenesi Gábor



Web: covid1001.com

Thelancet.com

Semmelweis.hu


Nem tudom, hány eves vagy, de biztosan 18 feletti. Ha a fentieket átolvasod, el fogod tudni dönteni.

Én oltatok a családommal együtt.

2021. ápr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%
Mi négyen vagyunk egy háztartásban, édesapám megkapta már február elején a második dózis Pfizert is, mi hárman pedig nem. Most mi hárman szenvedünk a covidtól, édesapámnak semmi baja nincs, pedig együtt vagyunk 24/7. Nem fogom megmondani neked mit csinálj vagy mit ne, ez csak a mi esetünk, 24 évesen te kell dönts az életedről lol. Ps: apa azóta se fogja a kábeltévét, biztos rossz chipet ültettek belé az oltással...🤷🏼‍♀️😂
2021. ápr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 krwkco ***** válasza:
71%

24 éves vagy, feltehetően nem egészségügyis. Ha regisztrálnál, akkor is hónapokba kerülne, amig sorra kerülsz.

Nincs ok a sietségre, pánikra. Figyeld a híreket: hányan halnak meg COVID-ban és hányan az oltás beadása után annak szövődményei miatt. Ez utóbbit is nyilvánosságra hozzák az egészségügyben. Erre jó példa az Astra-Zeneca oltások részleges és ideiglenes felfüggesztése.

Szóval van időd átgondolni.

2021. ápr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%

#5 Oltás után nem az oltás szövődményeibe halnak meg, hanem mert az első oltás után elmegy plázázni. Te egy igazi konteó gyártó troll vagy!


Kérdező:

A veszélyeztetett csoportok oltása után számit a regisztráció időbeli sorrendje. Minél kesőbb regisztrálsz, annál később kaphatsz oltást. Viszont a regisztráció nem kötelez a felajánlott oltás elfogadására, tehát vesztenivalód nincs a regisztrációval.


[link]

24 évesen a mai adatok alapján:

"Kiindulva abból, hogy az illesztett trend alapján a beoltottak száma a mai nap 51 519 ami körülbelül 4200-al növekszik hetente, valamint a biztos oltásfelvevők aránya 55.6% (megközelítően reprezentálva a regisztráltak arányát), az első vakcinát várhatóan 2021. május 31. és 2021. június 14. között kaphatod meg.


A második oltást 2021. június 24. és 2021. július 8. között kaphatod meg."

2021. ápr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 krwkco ***** válasza:
81%

#6

"Te egy igazi konteó gyártó troll vagy!"


Vagy Te nem figyelsz. A "hányan" nem azt jelenti, hogy sokan. Azt sem, hogy kevesen. A mondat amiben szerepel arra buzdít, hogy mindenki értékelje ki a híreket és hámozza ki belölük a valóságot.

2021. ápr. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%

#7 Persze, persze!

Na, hányan? Egyen sem. Bármelyik vizsgáló szervezet elemezte ki az AZ vs trombózist, nem találtak összefüggést. Egy esetben sem.

2021. ápr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 krwkco ***** válasza:
82%

Te így értékelted ki a híreket. Helyes. Ez is válasz a "hányan"-ra.

Vagy nem?

2021. ápr. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem oltasd, anyukámat már beoltották több, mint egy hónapja, egy 30 éves barátnőmet is (Astrazenecát kaptak), sok más ember is akit ismerek, és semmi bajuk. Apukámat jövő héten fogják, ő Sputnikot kap. Olyanokat is ismerek viszont, akik kórházba kerültek a covid miatt, anyukám ismert olyat, aki meghalt. Szerintem érdemes beadatni. Én 25 vagyok, mondjuk én Angliában élek és én csak Május-Június környékén kaphatok, de biztosan be fogom adatni. Egyébként mire te sorra kerülsz már sokkal többet fognak tudni arról, hogy mi a helyzet az AZ-val, szóval lesz időd átgondolni, meg az is lehet, hogy addigra már választhatsz is, hogy melyiket akarod.
2021. ápr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!