Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha nem akarom beoltatni magam...

Ha nem akarom beoltatni magam a covid ellen, de bulizni, strandra, edzésre, étterembe, meg igazából mindenhova szeretnék menni akkor mi van? 17 éves vagyok.

Figyelt kérdés

Félek a vakcinától, mert egy vakcinát 10-15 évig tesztelnek amíg jó nem lesz, ez meg egy 6 hónap alatt összetákolt akármi, nemtudjuk mi van benne, nem tudjuk 3 év múlva milyen mellékhatásokat fog produkálni. Ez most olyan hogyha egy testépítő használ szteroidot, lehet hogy belehal, lehet hogy nem. Lehet hogy 3 év múlva kihullik tőle a haja, vagy 5 évvel hamarabb hal meg. Konkrétan magán kísérletezik, emberek millióival ezt tenni pedig nem helyes szerintem.


A másik, hogy a járványt nem fékezi meg, mert csak az adott egyénnek csökkenti a betegség lefolyását, ugyanúgy el tudod kapni, másnak tovább tudod adni. Azért van kevesebb fertőzött, mert kevesebbet tesztelnek, minden úgy van ahogy lenni akarják, a kormányban sem bízok már.


Kétségbe vagyok esve mi lesz így?


2021. máj. 7. 22:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%
Maradsz a seggeden
2021. máj. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%

Ne dőlj be mindenféle oltásellenes konteóknak. Ami a sokéves fejlesztés hiányát illeti, kérlek, olvasd ezt el végig:


[link]


Utána YouTube-on keress rá: Klinikaland Védőoltások. Két része van, nem hosszú, jól érthető animáció.


A kormányban én sem bízok. Viszont az nem igaz, hogy csak az adott egyént védi.

Az oltás egyrészt a vírus átadásának esélyét is töredékére csökkenti.


És végül még egy nagyon fontos tényező. Nagyon sokan úgy élték/élik túl, hogy kórházi ellátás, oxigénes támogatás kell hozzá. A magyar egészségügy nem áll éppen stabil lábakon. Annak, hogy ezek az emberek megkapják az ellátást, az volt az ára, hogy sokan, akiknek más bajuk van, nem jutottak megfelelő ellátáshoz. És mindez lezárások mellett. Ha nem lesz még a megfelelő átoltottság, és beüt egy negyedik hullám, ugyanez ismétlődhet. Vagy akár rosszabb is lehet, így lezárások nélkül. Csak hogy értsd: lehet, hogy szupererős az immunrendszered, és te vagy a szuperwoman, de kapsz egy vakbélgyulladást, nem műtenek meg, amíg nem perforálsz, mert nem vagy közvetlen életveszélyben. Sokan a halaszthatónak ítélt műtétjeikre várnak már több mint egy éve, mert valakik úgy gondolják, ha nincs életveszélyben, vagy nem romlik az állapota, akkor ráér, és nem számít, az illetőnek milyen fájdalma van.

Az oltással ez is elkerülhető.


És igen, a mai Maruzsa megnyilatkozásra nálam is nyílt a bicska, pedig átestem a fertőzésen, van kártyám, és oltott is vagyok. De konkrétan a képetekbe vágta: No vakcina, no party!

Tehát ha szeretnéd a nyarat szabadon tölteni, kénytelen leszel rászánni magad.

2021. máj. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%
A nyarat már szerintem cseszheted mert én ma oltattam astrával és júl 30-án kell vissza menni, ott meg az augusztus már lóxar amit kitölthetek ha megjön a kártya időben.. tehát marad 2 hetem a semmire
2021. máj. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%
#3 az első után megkapod a kártyát
2021. máj. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
24%
Nekem azt mondták a 2. után
2021. máj. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%
Ki mondta?
2021. máj. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
#5: Az első után megjön. A lányom múlt héten kedden kapta meg az első oltást, ma hozta a postás a kártyát.
2021. máj. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%
2021. máj. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%
Nem kell fizetni érte? Mert ezt olvasom a tasz-on
2021. máj. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%
Na ennek viszont örülök, legalább úszni eltudok menni
2021. máj. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!