Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyűrött, "öreg", száraz,...

Gyűrött, "öreg", száraz, sárgás, hámló bal tenyér, egészséges jobb tenyér?

Figyelt kérdés

Olyan 1-2 hónapja vettem észre, hogy a bal tenyerem olyan lett, mintha 50 évet öregedett volna. Szabályosan gyűrött volt a bőr, olyasmi, mintha kiázott volna. Amikor pedig tényleg kiázott, akkor kegyetlen csúnya lett és mintha már-már elválna az ujjaimról a gyűrött bőr.

Ez volt az első tünet.

Azóta olykor hámlik a bőröm (mint a száraz bőr szokott), helyenként mintha enyhe bőrkeményedés lenne és ahol az enyhe bőrkeményedés van, ott helyenként sárgás.


Eleve be volt tervezve a laborvizsgálat és elmegyek bőrgyógyászatra is.


Viszont rettenetesen félek!


Konkrétan azt is olvastam, hogy tüdőrák jele is lehet ez. Illetve pajzsmirigy-alulműködés...


Egyébként igyekszem egészségesen élni, eszem zöldséget, gyümölcsöt, szedek vitaminokat, sportolok, eleget iszom.

Az általános közérzetem jó, az életmódom miatt most kifejezetten jobb, mint régen volt.


Nagyon félek.


2021. máj. 26. 15:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Amit nem értek, miért nem mégy ezzel a problémával orvoshoz?????

Neki ez a szakmája, vagy meg tudja mondani, mi ez, vagy elkülöd olyan szakorvoshoz, aki ki tudja vizsgálni.


Attól, hogy "FÉLSZ", nem fog semmi javulni, viszont adott esetben lekésed a gyógyítási lehetöséget.

2021. máj. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Te mit olvastál?


"Eleve be volt tervezve a laborvizsgálat és elmegyek bőrgyógyászatra is."

2021. máj. 26. 15:28
 3/22 A kérdező kommentje:

[link]


Tehát ez alapján simán lehet tüdőrák.

2021. máj. 26. 15:33
 4/22 anonim ***** válasza:
Ha 2 hónapja ez a panaszod, a bőrgyógyászt már rég megejthetted volna. Én a helyedben ilyen tünetek alapján biztosan nem tüdőrák miatt aggódnék. Amíg magadat diagnosztizálod a neten vett cikkekből, inkább menj orvoshoz, simán lehet akár valamilyen bőrfertőzés, allergia is.
2021. máj. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
A tüdőráknak úgy tudom az óraüveg formájú köröm az egyik jellemzője, így tudom.
2021. máj. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Bezárhatnánk ezt az oldalt, mert mindenre az a válasz, hogy fordulj szakemberhez, guglizd ki. A továbbiakban ignorálom az ilyen kioktatásokat. Pláne, hogy leírtam és idéztem magamat, hogy megyek orvoshoz.


Igen, nem azonnal mentem ennyi tünettel, mint ahogy az ember teste nem működik tökéletesen és nem fut mindennel orvoshoz, mert akkor havonta orvosnál ülne.


Akkor ha van itt esetleg egészségügyis dolgozó, bármilyen egészségügyis hallgató, szintén ilyen panaszokkal küzdő vagy akinek ismerőse küzd ilyen panaszokkal, akkor kérlek írjátok le a véleményeteket, mert ez alatt az egy hónap alatt a stressz miatt simán leadom azt az 5-6 kilót, amit le kell...

Egyébként mostanában durvult be és amióta kijött, volt szebb is.


Hidratáló krémre egész jól reagál, még csökkent is a sárgás folt.


A még egészséges tenyerem, ami szintén kezd ilyen lenni:

[link]


A beteg most kenegetve, így hámlás nélkül és feleakkora folttal, de gyűrött bőrrel

[link]


Az ujjaim brutálisak

[link]

2021. máj. 26. 17:12
 7/22 anonim ***** válasza:
Öszinten szólva szerintem semmi baj a kezeddel, legfeljebb kicsit ki van száradva, de nem vészes.
2021. máj. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Észre sem venni..
2021. máj. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Vannak sárgás foltok és pl most hámlik is.



Amúgy a másik tenyerem még egész szép, de a bal mint egy öreg tenyere és kb fél-1 nap bekenés nélkül olyan, mint a smirgli.

2021. máj. 26. 17:45
 10/22 anonim ***** válasza:

#4: Voltál te bőrgyógyásznál mostanában?

Max magánrendelésre lehetett menni. A simánál csak a sürgős eseteket fogadták. Covid oltás után teljes testen kiütéseim voltak, a doki leállította a daganatkezelésemet, amíg bőrgyógyász nem látja. És bizony, ki kellett játszanom a "daganatos beteg vagyok, áll a kezelésem" kártyát, mert anélkül nem tudtam volna bejutni.


Kérdező: Szerintem ha daganat lenne, akkor nem csak az egyik kézen jelentkezne. Csak laikus vagyok, de én inkább valami keringési, vagy neurológiai problémára gondolnék.

Szerintem először a háziorvosnak mutasd meg, nézessetek labort, hátha tud ajánlani valami jó kenőcsöt is. És utána, ha semmit nem mutat ki a labor, és a kenőcs sem segít, akkor viszont tovább kell lépni.

2021. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!