Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyűrött, "öreg", száraz,...

Gyűrött, "öreg", száraz, sárgás, hámló bal tenyér, egészséges jobb tenyér?

Figyelt kérdés

Olyan 1-2 hónapja vettem észre, hogy a bal tenyerem olyan lett, mintha 50 évet öregedett volna. Szabályosan gyűrött volt a bőr, olyasmi, mintha kiázott volna. Amikor pedig tényleg kiázott, akkor kegyetlen csúnya lett és mintha már-már elválna az ujjaimról a gyűrött bőr.

Ez volt az első tünet.

Azóta olykor hámlik a bőröm (mint a száraz bőr szokott), helyenként mintha enyhe bőrkeményedés lenne és ahol az enyhe bőrkeményedés van, ott helyenként sárgás.


Eleve be volt tervezve a laborvizsgálat és elmegyek bőrgyógyászatra is.


Viszont rettenetesen félek!


Konkrétan azt is olvastam, hogy tüdőrák jele is lehet ez. Illetve pajzsmirigy-alulműködés...


Egyébként igyekszem egészségesen élni, eszem zöldséget, gyümölcsöt, szedek vitaminokat, sportolok, eleget iszom.

Az általános közérzetem jó, az életmódom miatt most kifejezetten jobb, mint régen volt.


Nagyon félek.


2021. máj. 26. 15:12
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

A háziorvosom nagyon nem megbízható, épp váltok. Illetve fogok.


A bőrgyógyászatra 1 hónapra kaptam időpontot.


Labort elvileg akkor csináltatok, amikor meglesz a munkáltatói által a magán, hacsak nem küld el a bőrgyógyász. Mivel 2019 elején volt laborom, már úgyis mindenképpen kellene.


Az öreges, gyűrött bőrre találtam a neten, hogy rák jele lehet, a sárga hámlásra, hogy pajzsmirigy-alulműködés.

2021. máj. 26. 18:02
 12/22 A kérdező kommentje:
Ma nem igazán tudtam elterelni a gondolataimat. A rák gondolata se hagy nyugodni, de autoimmun pajzsmirigybetegséget se szívesen kapnék meg diagnózisként. Jó, lehetséges, hogy nem a világ vége, de akkor se dob fel a tudat.
2021. máj. 26. 22:49
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem föleg hipochonder vagy, a belinkelt cikkek alapján sem rákos, sem pazsmirigybeteg nem lehetsz ennek alapján
2021. máj. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én autoimmun pajzsmirigybeteg vagyok, sosem volt gyűrött, sárgás a bőröm, bár a képek alapján a tiéd egyáltalán nem vészes. Gyógyszerrel beállították a hormonszintet, ugyanúgy élek, mint előtte, semmiben sem befolyásol.
2021. máj. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Elvileg a száraz, sárga foltos tenyér tünete a betegségnek, de nem feltétlen áll fent ez a tünet.


Neked milyen tüneteid voltak még a diagnózist megelőzően és mi volt az, amivel végül orvoshoz kerültél?

2021. máj. 27. 10:00
 16/22 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy vizsgálat szóba jöhet!
2021. máj. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nyilván megyek orvosokhoz, sokadszor írom.

Viszont bármilyen tapasztalat, tudás segít addig is, amíg eljutok az időpontokra.


Utolsó, a tenyerem képe alapján látod így? Leírásom alapján gondolod? Mik a tapasztalataid a betegségről vagy mit tudsz elmondani?


Sajnos más tüneteim is vannak, 60-as pulzus (mondjuk az pár éve), magas koleszterinszint jópár éve. TSH-m 2017 végén még jó volt.


Egyébként az általános közérzetem jó. Híztam, de a sok édesség miatt, jelenleg még fogynom is sikerül, nem szoktam álmos lenni, nem vagyok fázós, tudok koncentrálni, jól megy a tanulás az egyetemen (munka mellett), nem száraz a bőröm a bal tenyeremet leszámítva, dús a hajam.

2021. máj. 27. 11:42
 18/22 anonim ***** válasza:
Nekem akkor derült ki a pajzsmirigy alulműködés, mikor hónapokig állandóan fáradt voltam, semmihez nem volt kedvem, az is nehezemre esett, hogy felkeljek és bemenjek dolgozni. Akkor küldött el a családom orvoshoz, mert magamtól oda sem akartam menni. Kért vérképet, hamar kiderült a TSH alapján, hogy probléma van, a részletesebb vizsgálat pedig kimutatta, hogy Hashimoto. Azóta félévente van kontroll labor, az eredményhez igazítják a gyógyszerezést. Most 1 hete voltam, szuper lett. Természetesen az enerváltság is a múlté.
2021. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Kitartást a betegségedhez!


Nekem ilyen tüneteim még nincsenek.

2021. máj. 28. 09:47
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekem is nézet így ki az egyik kezem testápoloval kenyegetem és elmúlt de van hogy néha vissza jön és semmi betegségem sincs
2021. máj. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!