Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » COVID szaglásvesztés és...

COVID szaglásvesztés és elváltozás után, volt már aki teljesen felépült?

Figyelt kérdés

Március elején voltam pozitív PCR-teszttel covidos, akkor enyhe tüneteim voltak de pár nap alatt teljesen elment a szaglásom és az ízlelésem (leszámítva az édeset, sósat stb.-t). Márciustól júniusig nagyon fokozatosan javult, a gyümölcsös, fűszeres, virágos illatokat nagyon jól éreztem már, az igazán jelentőségteljes kivétel, az a hagyma és a fokhagyma volt, amit abszolút nem éreztem, a hagymát nagyon enyhén ha közelről szagoltam.

Pár napja kaptam oltást, azóta mintha térne vissza a hagyma és a fokhagyma, de elviselhetetlenül borzasztó íze van mind a kettőnek, nem bírok megenni semmit amiben benne van bármelyik (nyersen, vagy sütve, főzve, mindegy).

Elkezdtem már vitaminokat szedni (A, B, cink, Omega-3 - ezeket javasolják), továbbá szteroidos orrsprét tervezek venni, és elmenni a Szaglás Ambulanciára.


Van itt olyan, akinek hasonlóan eltűnt, majd megváltozottan tért vissza a szaglása, ízlelése, de idővel megjavult?



2021. jún. 6. 15:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#6 Vagyok. Kis pontosítás: Egyetlen dologban van téves szaglásom: a saját izzadtságom. Egyáltalán nem izzadtság szagú, nem tudom megmagyarázni milyen, de nem kellemes. És még nagyobb baj, hogy sokkal érzékenyebb lettem rá. Korábban sem volt sosem izzadtság szagom, de most különösen ügyelek fürdésre, dezodorra stb., mert nem akarok magamtól rosszul lenni :( Egyébként még annyi, hogy talán összességében mintha kicsit jobb lenne a szagléom, 70 helyett 80%. Lassan de biztosan csak elérem azt, ahol voltam ezelőtt.
2021. szept. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

#7 vagyok. Szinte teljesen helyrejött a szaglásom is, az az izzadtságom én is másnak éreztem sokáig, most meg már vagy megszoktam, vagy szinte teljesen helyreállt az is, talán még a csatorna és mosdó szagok, amiket másabbnak érzek. Nekem a betegség után/közben kiújult az izületi gyulladásom is, nagyjából júliusban vettem észre erős javulást, és ekkor javult hirtelen a szaglásom is. Most már szerencsére újra ott tartok, hogy megérzem, ha a szomszéd dohányzik, decemberig nem gondoltam volna, hogy valaha hiányozni fog.

Ugyanakkor pont a minap volt autózás során, hogy én egy epres édeskés szagot éreztem, míg a társaság többi tagja valamilyen égett járműszagot, szóval jelenleg még teljes mértékben nem merem azt állítani, hogy minden visszatért 100%-osan.

2021. szept. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A hármas válaszoló vajon melyik hormonra gondolhatott?

(Privátot már nem lehet írni neki..)

2023. jan. 1. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!