Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meggyógyultam a gyógyíthatatla...

Meggyógyultam a gyógyíthatatlanból?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel itt ezt a kérdést, mert az orvosoknak egyszerűen nincs ideje rám.

Ha ott sokféle kérdést teszek fel, elhajtanak...


Tehát, hashimoto betegségem van, és 2-es típusú diabéteszem.

A hashimotot azt úgy 3-éve diagnosztizáltak, a cukorbetegséget meg 1.

Ennek megfelelően életmódot váltottam, szuper egészségesen élek. Ráadásul még le is fogytam, elég molett voltam.

Mikor az egészet diagnosztizálták, hát szörnyű eredményeim voltak...

Mint pl:

Tsh 12,862

AntiTpo 392,0


A vércukor terhelésen meg 12,6 volt a cukrom.


HbA1c 6,7


1-év telt el, fogytam kb 30-kgt, sportolok, szedem a gyógyszereket, letroxot meg merckformin XR-t, és ilyenek az eredmenyeim:

Tsh 2.223

AntiTpo 54,3

HbA1c 5,3


A cukorbetegeknek már nem kell vércukor terhelés, mert bizonyított az állapot, ezért itt már csak HbA1c szint mérés volt,

Azt viszont 3-havonta csinaltattam. Folyamatosan csökkent, most 5,3-as a szint.

Mindennap mérem a cukrom, és az átlag érték 4,5-5,0 között van, 4,8-ra számolta ki a gépem.


Az endokrinológusom azt mondta, elhagyhatjuk a merckformint, illetve ha teherbe esek akkor majd inzulin se fog kelleni, valószínűleg.

De nekem evidensnek tűnik, hogy ha ilyen király eredményeim vannak, akkor már nincs bajom, nem ingadozik a cukrom, és látható hogy az egészséges életmódot felelősségteljesen és komolyan veszem, mégis folyamatosan rám erőlteti a cukorbeteg karkötőt, vagy tetoválást (e kettő közül kellett választanom, a karkötőt választottam)


Ha nem lehet meggyógyulni a cukorbetegségből, hogy lehetnek ilyen okés eredmenyeim?



2021. jún. 10. 09:48
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

9-es válaszolónak:


Akkor abszolút érthető, miért akartad abbahagyni. Így tényleg alig élvezhető egy nyaralás, remélem az orvosod kitud találni valami alternatívát. :)

2021. jún. 17. 06:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!