Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit kaphattam el?

Mit kaphattam el?

Figyelt kérdés

Ma munkamegnézések után átmentem a barátnőmhöz és ott valahogy elkezdtem viszketni olyan szinten, hogy már véresre vakartam magam és először még csak a karomon láttam a vállamnál hogy ilyen vörös az egész és hólyagok keletkeztek kis piros bevérzésekkel, majd átment egyre lejjeb az egész hátam olyan lett és durván észrevehető hogy mintha kiütéses csak hólyagok aprók. Később a hátam alatti részre ment, hasamnál is megjelent, lábaimon is ezek a hólyagok ahogy vakaróztam. Most meg már az arcomon is érzem de ott még nem hólyagos. Sosem volt ilyenem egyedül kiskoromban mikor klóros vízben voltam és este vakaróztam meg kiütéses lettem de ez kicsit másabb és nem tudom mit kaptam el. Ma voltam kórházban csak nem ott kaphattam el valamit. Alapból van valami serrborheás dermatatis korpás viszketés a fejbőrömön de az teljesen más és szerintem nem kapcsolódik ehhez de ezt érdemes elmondani a doktornak? Nem mosunk új mosóporral sem öblítővel. Szörnyen viszketek és nagyon csúnya lett a bőröm. Fogalmam sincs mi ez. Holnap tudunk eljutni bőrgyógyászhoz itthon is mondják ilyenkor már nincs semmi. Előtte nem éreztem ilyesmi viszketést csak halványan de nem ilyen szinten. Olyan mintha leégtem volna kicsit.

Már az egész testem ilyen, fenekem tájékán, bikinivonalomon is látom a pirosságot és a hólyagot. Nincs gyógyszerallergiám, azóta se szedtem semmi újat. Covid oltás meg csak nem okozhat ilyen tüneteket napokkal később? Barátnőmnél nem lehetett semmi olyan hisz régóta járok hozzá és ma jött rám ez a viszketés roham.

holnap első dolgom az orvos de addig is kicsit szeretnék megnyugodni. Szerintetek mi lehet ez?

Sajnos a képen nem lehet kivenni igazán a pirosságot de olyan mintha leéget volna de nem.

[link]



2021. jún. 14. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Valami kiütés

Nem vagy valamire allergiás?

2021. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1.nem hiszem, legalább is mostanáig semmi ilyesmit nem tudok.

érzékeny a bőröm az tény de ez konkrétan mintha magától zúdult volna rám és ahogy telt az idő úgy terjedt a bőröm többi részére.

de mostanra lenyugodott a bőröm, zuhanyoztam ilyen bőrbarát tusfürdővel, kicseréltem az ágy huzatokat..és érdekes buszon haza fele sem éreztem a viszketést. egyedül a barátnőmnél jött elő valamiért rohamosan.

amúgy lány vagyok ez kimaradt :D..

2021. jún. 14. 21:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nála van valami apróbb ágybogár vagy ilyesmi
2021. jún. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem AstraZeneca után négy nappal jöttek ki hasonlók, a hajlatokból indult, és a környékén szóródott.

Immungyengítő kezelést kapok, alapból gyengébb az immunrendszerem. A bőrgyógyász azt mondta, emiatt lehetett ez a szokatlan oltási reakció. Cetirizint szedtem rá, meg kaptam rá gyógyszertári kenőcsöt, ezekkel négy nap alatt letisztult (plusz előtte három nap, amíg eljutottam bőrgyógyászhoz).

2021. jún. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3.korábban mikor voltam nála nem tapasztaltam ilyesmi viszketést pedig napokban többször voltam nála

4.én sputnyikos vagyok és aznap voltak tüneteim mint láz felment 38ra de lázcsillapító után le is ment hamar és utána semmi napokig pedig 5-én volt talán.

2021. jún. 15. 11:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg az oltástól van
2021. jún. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

sajnos bőrgyógyászhoz nem tudok eljutni mivel következő hónapra telve vannak addigra meg már el is múlik ahogy látom a javulást..

de nem hinném hogy az oltás miatt van..

2021. jún. 15. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!