Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Agydaganat kezelése-végstádium...

Agydaganat kezelése-végstádiuma milyen?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm gyerekénél gyógyíthatatlan agydaganatot állapítottak meg. Ebből a fajtából sajnos még senki sem gyógyult meg a világon, így ez sajnos nekik sem reális esély. 4 éves a kislány. Azt tudom, hogy a végstádiumú rák nem egy leányálom, de én szerencsére még nem láttam rákos haldoklót, elképzelni sem tudom ezt. Pláne egy gyereket. Nagyon csúnya lesz végignézni a szüleinek a szenvedését? Sokat fog szenvedni? Kérem, akinek halt már meg agydaganatban ismerőse, legyen szíves "mesélje" el a történetüket. Mire lehet számítani, mi fog történni? Nagyon meg vagyok ijedve, félek. Azt már tudom, hogy ha epilepsziás rohama lesz, mit kell csinálni ( sajnos voltak már neki csúnya rohamai ), de nem tudom mit tudnék még segíteni. Kérem, csak olyanok írjanak, akik komolyan veszik a kérdést és normálisan válaszolnak rá. Köszönöm.

2021. jún. 24. 21:03
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ilyen kicsi gyermek ismerősöm nem volt, de felnőt volt az ismerettségi körömben. Nem tudom milyen daganat vagy elváltozásról van szó, így tekintsd a válaszomat egyelőre csak tippnek. Ugye a gond ott kezdődik, hogy egy 4 éves gyerekről van szó, ez eleve egy nagyon felfokozott lelkiállapotot okoz a szülőknek, így minden olyan apró dolog, ami nem feltétlenül egy fájdalom, de akár egy kisebb viselkedés zavar, vagy a rohamok gyakorisága is nagyon ijesztő lesz. Akár lehet egyre jobban erősödő fájdalma is, bár ilyen korban még talán tud a koponya tágulni. Lehet koordinációs zavara, bénulás, beszédzavar, vagy annak a hiánya, sok minden lehet, nem tudjuk a tumor milyen területet érint. Ismerősöm nemrég halt meg, bár neki áttét volt az agyában, eleinte elkezdett sokat beszélni, nem tudtad lelőni egyszerűen, fájt a feje, szédült, a látása is romlott, szóval nagyon durva tud lenni.
2021. jún. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!