Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bajt jelezhet ez a szívdobbanás?

Bajt jelezhet ez a szívdobbanás?

Figyelt kérdés
Most volt velem egy olyan, hogy mintha félre vert volna a szívem, vagy plusz dobbanás lett volna, és most meg mintha kicsit nehezebben kapnék levegőt .

2021. jún. 27. 21:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mióta, hogyan kezdődött, milyen jellegű (nyomó, szorító, tépő, szúró, hasító, stb), mozgás befolyásolja-e, esetleg terhelés, sugárzik-e valahova, volt-e korábban ilyen, van-e ismert szívbetegség?
2021. jún. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szúró és sajgó fájdalom, a szívtájéktól néha oldalra kisugárzik, de csak nagyon ritkán. Fizikai terhelésre elő jön vagy fokozódik. Szívritmuszavarom van, bár mostanában nem jön annyira elő.
2021. jún. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Igazából így távolról nehéz megmondani teljesen pontosan, hogy mitől lehet, de ez lehet szíveredetű dolog, érdemes lenne csináltatni egy kardiológiai kivizsgálást, hogy kiderüljön ennek a panasznak a pontos eredete, hogy valóban kardiológiai-e, vagy pedig mozgásszervi eredetű, valószínűleg ez a másik, ami szóba jön, de a kardiológiait ki kell azért zárni vizsgálattal.
2021. jún. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Senior Séf ***** válasza:
100%
30 éve, boldogult panellakó koromban velem is előfordult ilyen hőségben, hogy ültem a fotelban, ls az ingemen keresztül is látszott, amikor félrevert a szívem.
2021. jún. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Bedobbanás érzetet extrasystole utáni helyreállás okozhatja, mikor a szívritmus visszaáll a normálisba. Sok embernek van, a többség észre se veszi, annál is kevesebbnek okoz problémát.Általában holter EKG tudja elcsípni.Lehet amúgy megijjedsz tőle és azért se kapsz egy pillanatra levegőt. Nekem ugyan ez volt, sportolástól elmúlt. Kardiológussal érdemes megbeszélni, hogy javasolja-e sportolást.
2021. jún. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem mostanában jött elő újra.. Sok idegesség, aggodalom ezt hozta ki belőlem. Mit lehet tenni hogy elmúljon? Naponta több száz tuti hogy van. Érdemes Magnézium tablettát venni erre? Érdekes ha elkezdek mozogni annyi nem jön elő mintha csinálnék valamit, ha nyugalomba kerülők akkor indul be igazán. Ördögi kör megint agyrém, a doki nekem régen vegetetív dystoniát állapított meg ezzel és nebilet tablettával lett orvosolva, nem tudom hogy újra ez lehet e de frontint írt fel nekem erre ami jó persze mert nyugalomba hoz de az extrák megmaradtak… :/ Azóta új helyre költöztem új dokinál vagyok, ő felsorolta hogy 3 lehetőség van ad bétablokkolót ha kell de nem látja szuksegesenk hogy kéne mert a pulzusom nem magas, es ram nezve nem latta hogy szarul nezek ki. Valerianat szedjek es frontint. En meg rajottem hogy lehet a Magnezium es segithet az idegrendszerre.
2022. máj. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!