Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ekcémások, nektek is hasonló...

Ekcémások, nektek is hasonló tüneteitek vannak?

Figyelt kérdés

1-2 hete barnás, pirosas foltok jelentek meg a hónaljamban. Tapintásra nagyon száraz, érdes a bőr, és némely helyen hámlik is. Mutattam a háziorvosnak, szerinte ekcéma lehet, de biztos ami biztos alapon továbbküldött a bőrgyógyászatra. Ahová kaptam is időpontot, július 30-ra...


Viszont addig is szeretnék vele kezdeni valamit. Szerencsére csak minimálisan viszket, de nagyon csúnya és zavaró. Mellékelek képet is:

[link]

[link]


Tudom, hogy ez nem a bőrgyógyászok csoportja, viszont több ekcémás kérdést is olvastam már itt, így az lenne a kérdésem, hogy valakinek vannak hasonló tünetei? Szerintetek ez tényleg ekcéma lehet? Akinek bizonyítottan az van, hasonlít erre, ami most nekem van? Mit tanácsoltok, mit kezdjek vele, amíg eljutok a bőrgyógyászhoz?



2021. jún. 29. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a családban kézfejen, illetve tenyérben gyakori az ekcéma, de az nem ilyen. Nekünk mély berepedések jelennek meg. De lehet az ekcémának is több fajtája.

Viszont az is lehet hogy csak allergiás vagy a dezodorod valamelyik összetevőjére. Én a helyedben addig keresnék valami természetes alapanyagokból álló, vegyszermentes dezodort és csak azt használnám. Ha nem múlik el júli 30-ra, akkor legalább az allergia kizárható.

2021. jún. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem most is van, és majdnem ugyanígy néz ki, csak annyi, hogy a térd- és könyöghajlataimban. De én nem tudok konkrét okról, amitől ez keletkezne, egyszerűen csak ilyenkor nyáron szokott előjönni. De nagyon ajánlom a Jinjang krémet, nekem már első használat után is nagyon sokat segít mindig, egyszerűen imádom! Kis borsos az ára, de megéri azért cserébe, hogy pár nap alatt teljesen meggyógyítja az ekcémám.
2021. jún. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hupsz, kicsit félreírtam. könyökhajlataimban* (pedig tényleg g-nek hangzik :D)
2021. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem is volt már a könyökhajlatomban is, de most valamiért itt jött elő :( Először én is dezodor allergiára gyanakodtam, de már rögtön az első nap elhagytam a dezodort, amint észrevettem, viszont azóta sem tűnt el :(


Most a Bioderma Atoderm hidratáló balzsamját használom rá, ez elvileg direkt ekcémás bőrre való, hát majd meglátjuk...

2021. júl. 1. 08:00
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként írtad, hogy nyáron szokott előjönni, ezek szerint a meleg is kihozhatja? Én eddig mindenhol azt hallottam, hogy az ekcémásoknak az ősz és a tél a kritikus, és nyáron általában elmúlik a meleg és napfény hatására...
2021. júl. 1. 09:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazából nem csak nyáron, hanem télen is elő szokott jönni. Az a tippem, hogy lehet, hogy a száraz levegő okozza. Mert logikus lenne, hisz nyáron nagyon meleg van, száraz a levegő kint is, bent is, télen pedig bent van nagyon száraz levegő a fűtés miatt.

De tényleg nagyon ajánlom a Jinjang krémet, hidd el, nem fizettek nekem azért, hogy itt istenítsem, tényleg ennyire imádom. Elég lusta vagyok, így eddig egyszer használtam csak a térdhajlatomban, pedig nagyon csúnya volt, és nagyon érdes, szinte már kemény tapintású volt. De attól az egy használattól halványult egy pár árnyalatot, és sokkal puhább lett, most már inkább csak olyan érzés, mintha csak nagyon száraz lenne a bőröm. De valóban 3-4 használat után teljesen begyógyítja a bőrt. És ez nem csak egy hidratáló, mint amit most te használsz, hanem tele van természetes anyagokkal, nem ilyen mesterségesen előállított izébizékkel.

2021. júl. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!