Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az emésztőrendszeri zavarokon,...

Az emésztőrendszeri zavarokon, puffadáson segíthet ha pár napig semmit vagy nagyon keveset eszek?

Figyelt kérdés

2021. júl. 2. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem
2021. júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Arra a pár napra igen. Én ha koplalok akkor semmi bajom, aztán eszek és előlről kezdődik.

Sajnos ez nem megoldás, ha nem akarsz kóros soványsággal kórházba kerülni.

2021. júl. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 Neked mi segített?:(
2021. júl. 2. 09:13
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Hát sajnos semmi, már másfél éve szenvedek, eddig -15kg, bazi alacsony vércukor és vérnyomás, depressziós is lettem már kissé, étvágyam is 0, szóval... kivizsgálások sora.


Eddig SIBO volt, de az már elmúlt, azonban továbbra is szarul vagyok.

Eddig kivizsgálva: laktóz, glutén (negatív), hasi UH, tükrözések (enyhe gyulladás a vékonybélen, nem adtak rá semmit elvileg múlóba van), helico negatív.


Folyamatban: hisztamin intolerancia, hasnyálmirigy enzimtermelés vizsgálat, fruktóz kilégzés.


Ha ezek is negatívak akkor nem tudom!! El vagyok keseredve :(

2021. júl. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom! :((

Neked az emésztési zavarok miben mutatkoznak meg?

2021. júl. 2. 09:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy a glutén negatív semmit nem jelent. Létezik NCGI-amit az égvilágon semmi nem mutat ki, csak a tünetek hasonlóak.
2021. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vezesd étkezési naplót
2021. júl. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbáltam majdnem 3hónapig gluténmentes diétát, annyira odafigyelve, hogy még saját főzőedényt, stb beszereztem.


De semmi sőt, akkortájt kerültem kórhàzba. Szigorú tejmentes diétát is tartottam, szintén semmi.


A nem cölia gluténérzékenység kamu, a fruktán az ami gondot okoz a gabonafélékben (meg hagymában, stb)


A FODMAP diéta úgy-ahogy bevált, az minden erjeszthető dolgot tilt.


Amúgy a tüneteim étvágytalanság, erős puffadás, fájdalmak a gyomor-és köldök tájékán, állandó székelési inger...

2021. júl. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
A glutén kizárása önmagában kevés, ha autoimmun folyamatról van szó. MINDEN LEKTINT ki kell zárni. Minden gabonát, még a riszt is, mert a zoulin keresztreakcióba kerül a gluténnal. Ugyanígy a burgonyafélék (paradicsom, padlizsán) agglutinintartalma. Hüvelyeseket is, és mindent, ami erősíti az áteresztő bél szindrómát, mert az minden autoimmun folyamat első lépcsője.
2021. júl. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bocsi de ennek semmi tudományos alapja nincs, eleinte próbáltam én is mindenféle diétát, pl. Autoimun Protokol Diéta, meg elmentem az ételintolerancia panelre ami mint kiderült szintén nem túl hiteles.


Ki kell vizsgálni az okot, azon vagyok épp, sajnos így is sok idő ment el mindenféle sarlatánságra.

2021. júl. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!