Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS durva asztmától lehetek...

SOS durva asztmától lehetek lázas?

Figyelt kérdés

Több napja megállás nélkül vagyok durván asztmás, most nagyon rosszul vagyok de semmi nem hat. Mellé hőemelkedésem/lázam van. Lehetséges, hogy amiatt?

Illetve ha 4 napig kellett szednem napi 2 nurofent, mert középfülgyulladásom VOLT, akkor előfordulhat hogy a hőháztartásom lett megzavarva?



2021. aug. 29. 00:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Biztosan asztma? Utálom, amikor mindent a covidra fognak, de ez kissé koronagyanús tényleg.
2021. aug. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Láz nem asthma miatt van, inkább a gyulladás vagy lehetséges megfázás miatt, ami viszont előhozhatja az asthmát



Szóval más betegséget keress ink ami előhozhatta az asthmát is

2021. aug. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1 utálod ha mindent arra fognak, de te is arra fogod. Tudom mi a különbség egy betegség és az asztma között. Nekem az asztmát a hideg levegő váltja ki, és 5 napon keresztül 18 fokban edzettem napi 4x, és fűtetlen faházban aludtam mikor kint 12 fok volt. És hiába öltözök fel ha a légutakba a hideg levegő megy. De igen, biztos korona.

#2 az asztma egyenlő a hörgőgyulladással. Neked is csak a fenti sztorit tudnám leírni. Előtte voltam amúgy beteg, felsőlégúti bakteriális megbetegedés, de ennyi. Ha ez közre is játszott, akkor maximum 15%-ban.

2021. aug. 29. 20:27
 4/16 anonim ***** válasza:
24%

Marhára nem fogtam rá te észlény, hanem kérdeztem, hogy biztos asztma-e, és gyanút írtam, nem azt, hogy biztosan. Minek írsz ki kérdést ha utána veszekszel a hozzászólókkal?


Szerintem fogalmad sincs az asztmáról, én is az vagyok gyerekkorom óta, és az asztma nem jár lázzal... További jó pukkadozást magadban!

2021. aug. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs az asztmáról? :D Te már csak tudod.

A stílus pedig csak téged minősít, én nem írtam semmi rosszat. Megkérdeztem, hogy egy ilyen extrém eset után lehetséges-e, hogy belázasodik az ember (egyrészt az asztma egy gyulladással járó folyamat, másrészt be tud lázasodni az ember ha valamilyen nagyfokú stressz éri a szervezetet), kíváncsi voltam, más tapasztalt-e hasonlót. Erre te jössz itt nekem a koronával, meg hogy én nem is tudom mi az az asztma.

2021. aug. 30. 05:41
 6/16 anonim ***** válasza:

A stílus elsősorban téged minősít, te támadtál rám minden ok nélkül, holott csak feltettem egy ártatlan kérdést, semmit nem fogtam semmire és pláne nem állítottam biztosra.


Az asztmáról pedig hidd el, elég sokat tudok, 4-5 éves korom óta az vagyok, és NEM jár lázzal önmagában sosem. Akkor keressed meg a stressz forrását, mert lázad az asztmától nem lehet! Nagyon beteg szerencsére biztos nem vagy, ha ennyi erőd van veszekedni.

2021. aug. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hol támadtam rád? Szerintem neked szükséged lenne egy szakemberre :D

Milyen stresszforrást keressek? Azt mondtam, hogy az asztmát nálam a hideg és/vagy a stressz váltja ki. Nem azt, hogy a stressztől leszek lázas :D

Beteg nem lettem, szóval ennyit erről. Ja amúgy, tudod minden ember más egy kicsit, vagy nagyon. Ami az egyik szervezetnek nem inger az a másiknak igen, és akiknek az, ők is többféleképpen reagálhatnak rá. Lehet hogy te neked éppen nem volt ilyen jellegű bajod, de az is lehet hogy nem kerültél ilyen szituációba sosem. 5 nap folyamatos asztmás-váladék termelődés, napi 3-4 befulladás abban a környezetben ami az asztmát kiváltja. Az asztma meg mindig gyulladás, a gyulladás pedig járHAT lázzal. Azért mert neked nem volt még ilyen, attól másnak még lehet. Így mostmár, hogy megvan a végkifejlet, 99%-ban biztos vagyok benne hogy ez volt a baj, és ha esetleg valaki hasonlóképpen járna és látja ezt, tudni fogja, hogy igen, ilyen létezik. Te pedig úgy tagadod majd ahogy akarod. Ha valami nem történik meg veled akkor az nem is létezik?

2021. aug. 30. 17:44
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem tagadtam, hogy az asztma gyulladásos folyamattal járna, de az asztmás roham önmagában NEM jár lázzal. Megfázhattál, és erre rá jött még a rohamozás. Problem solved.
2021. aug. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Basszus tanuld már meg az értő olvasást.

Azt mondtam, hogy azt fogod tagadni, hogy az asztmától be lehet lázasodni, és nem azt hogy ez egy gyulladásos folyamat.

Arról nem is beszélve, hogy egy szóval nem mondtam, hogy a rohamtól lettem volna lázas. Hanem mondjuk az 5 napig tartó folyamatos gyulladástól és a nagyfokú nehezen felköhöghető váladéktól, ami ezzel jár.

Ezt is leírtam, de ezek szerint nem ment át: NEM, ismétlem NEM fáztam meg. Előtte voltam megfázva, de az edzőtábor idejére már bőven meggyógyultam. Azt hiszem még csak háromszor írtam le azt is, hogy 5 napig 0-24 voltam abban a közegben, ami kiváltja nálam az asztmát. És leírom még egyszer azt is, hogy fel voltam öltözve rendesen (ezért nem fáztam meg), de a légutakba akkor is közvetlenül megy a hideg levegő.

Remélem, most már sikerül megérteni, mert egyre gázabb, hogy lassan már alsó tagozatos tanítónénibe kell átmennem, hogy megértsd, amit olvasol.

2021. aug. 30. 20:31
 10/16 anonim ***** válasza:
Mekkora energiát fektetsz belém, azta... 🤣 Ha ennyire tudsz mindent, minek írtál ki eleve bármit? A megfázás meg nem a felöltözés kérdése, hanem a kórokozóké. Örülj, hogy jobban lettél, pápá!
2021. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!