Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS durva asztmától lehetek...

SOS durva asztmától lehetek lázas?

Figyelt kérdés

Több napja megállás nélkül vagyok durván asztmás, most nagyon rosszul vagyok de semmi nem hat. Mellé hőemelkedésem/lázam van. Lehetséges, hogy amiatt?

Illetve ha 4 napig kellett szednem napi 2 nurofent, mert középfülgyulladásom VOLT, akkor előfordulhat hogy a hőháztartásom lett megzavarva?



2021. aug. 29. 00:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Aki komolyan azt hiszi, hogy a megfázás a hideg kérdése, az ne beszéljen biológiáról és pláne ne s.gghülyézzen másokat! 😀 Vírustól fázol meg, nem a hidegtől önmagában.


Az összes többi meg csak felesleges blabla, ahogy szoktad.

2021. aug. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem mondtam ezt egy szóval sem okoska :) De a megfázás és a hideg között az esetek többségében nagy összefüggés van. Ha hideg van es az egyén nincs felöltözve megfelelően, akkor kihűlnek olyan helyek, ahol vírusok, baktériumok, esetleg gombák vannak. A hideg hatására beszűkülnek az erek, amiken keresztül nem jut elég ellenanyag a kórokozók ellen (alapesetben megfelelő lenne az ellátás), így azok elszaporodnak, és mire visszaáll a szervezet védelme, már baj van. Persze van ugye az is, amikor valaki már náthás alapból, és pl. egy családtag kapja el, mert túl sok kórokozó jutott a szervezetébe cseppeken keresztül. De itt is igyanaz a szisztéma, hogy több a vírus/baktérium, mint amire a szervezet adott esetben fel van készülve.

Szívesen :)

A második bekezdésedre csak annyit tudok mondani, hogy csak az ír ilyeneket, akik kifogytak az érvekből, de nem akarják hogy az a minimális önbecsülésük is kárba vesszen :)

2021. aug. 31. 07:18
 13/16 anonim ***** válasza:

Hidd azt. 🤣 Csak röhögök, mennyire túráztatod magad egy vadidegenért. Amúgy de, te állítottad azt, hogy a megfázás kb. csak a hideg kérdése, te érveltél azzal, hogy felöltöztél.

Nem fogytam ki semmiből, egyszerűen meguntalak. Szia

2021. aug. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
U.i.: Egy kommentedet már a modik is törölték, már nekik is sok vagy.
2021. aug. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Bagoly mondja :D De hát végülis, ha valaki nem oké teljesen, meg kell próbálni segíteni neki, ha nem lehet, akkor csak sajnálni lehet. Szóval amúgy én inkább sajnállak. Majd egyszer talán eléred, hogy sikerüljön megérteni azt amit olvasol. Mert végig olyan dolgokba kötöttél bele, amit nem sikerült megértened. Elég gáz, de égesd még magad légyszíves.

Én nem mondtam egy szóval sem, hogy CSAK a hideg kérdése, és azért érveltem vele, mert ezzel zártam ki 99%-ban a lehetőségét a megfázásnak, ugyanis senki nem volt náthás körülöttem, én pedig fel voltam öltözve az időjárásnak megfelelően. Ezt is csak majdnem sikerült megértened. Felhozhatnál már valami olyan kötözködést is, aminek van alapja, mert nem nagyon találsz fogást rajtam, és látom ez nagyon zavarja a kicsi lelkedet.

Mondjuk igaz, ha nincs miből kifogyni, az a legegyszerűbb ;)


Ja igen, és köszönöm a lehetőséget, hogy felfedted, hogy rajtad segíteni kéne, de sajnos mivel ez teljesíthetetlen, inkább megyek, és építem a saját életemet :) Na puszi

2021. aug. 31. 22:19
 16/16 anonim ***** válasza:

Én akkor sem hiszem hogy a lázad mögött az aszthma álna, legalább 8 éve van (aktív) hörgőaszthmám (igen a gyulladásos, volt hogy egy huzam 4 hétig kint volt)

Egyáltalán meg volt 38 fok hogy igy bepánikoltál mert azt nem írtad? Mellesleg bármi mástól is lehet lázad

2021. szept. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!