Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi tud fájni a farokcsont...

Mi tud fájni a farokcsont legalsó részénél?

Figyelt kérdés

Pár hete vettem észre, hogy ha előre dőlök hátul van egy kis fájdalmam ott ahol a derekam legalja van, a farokcsont, annak is a legeslegvégénél már majdnem a végbélnyílásnál de attól picit feljebb. Nyomogattam a csontot, de szerintem nem abból jön a fájdalom hanem mintha körülötte az izmokban lenne. (Nem ütöttem be, nem estem el.)


Aztán elkezdett éjszaka az ágyban forgolódáskor is fájni, és most már ha felállok/felemelem a lábam is fájdalmat vált ki.


Sajnos nem otthon vagyok, hétfőn elmegyek vele orvoshoz de az a baj, hogy nagy hipochonderként már teljesen belelovalltam magam, hogy ez valami tumor miatt van. Reszketek, nem tudok enni/aludni... Szeretnék találni valakit akinek volt hasonló fájdalma és kiderült mi okozza.



2021. szept. 23. 09:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Keresztcsont izületi gyulladástól is lehet, vagy feljebb sérv van. Benne vagyok a történetben, nehéz ügy. És igen, izmok is okozhatják, bár az éjszaka nem bánt.
2021. szept. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Nekem is a farokcsont fájt az ülésnél és bizonyos mértékig a székelésnél. Amikor elmentem az ortopédiára, a doki jóformán be sem engedte fejezni a mondatot, hogy csak aznap én voltam a harmadik ilyen panasszal.

Az oka az ülőmunka, és az én esetemben a széken lefolyás, ami miatt nem a fenekén ül az ember, hanem részben ezen a gerincszakaszon. A nem erre kitalált farokcsontot folyamatos terhelés éri, meghajlik és begyullad.

A doktor azt javasolt, hogy vegyek gyűrű alakú ülőpárnát. Vagy üljek labdán. Azóta a munkahelyemen és otthon a gépem előtt is labdán ülök. Egyrészt megszűnt a tünet, másrészt valamivel jobb a tartásom és erősebb a hasfalam.

2021. szept. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Home officeban dolgozom és szinte folyamatosan széken lecsúszva ülök, pont ahogy írtad kedves második válaszoló. Gondoltam is rá,hogy a rossz poziciónak és kevés mozgásnak lehet köze hozzá,de most pont hogy üléskor jobb,ha mozgok akkor rosszabb :(

Ágyban akkor rossz ha a hátamra fordulok és ezáltal ráfekszem erre a farokcsonti területre. Mondjuk ha be van gyulladva akkor gondolom normális ha nyomás hatására fáj.


Nektek mennyi idő alatt múlt el?


Próbálom kenegetni körömvirág krémmel amíg dokihoz nem megyek, hátha segít..

2021. szept. 23. 10:05
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok...a farokcsont annyira"bent" van, hogy az az üléstől nem gyullad be, ami károsodik az üléstől és a mozgásszegény életmódtól az a gerinc összes csigolyája, a porckorongok. Ezért javasolták az ékpárnát. Látatlanban diagnózist felállítani, úgy, hogy egy röntgen nem készül...hát....jobbulást mindenkinek, és mozgás!!!!
2021. szept. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Ha van dudor akkor lehet tályog is(sinus pilonidalis tályog). Sebész feltarja.
2021. szept. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
mozogj egy kicsit minden nap. az sose árt
2021. szept. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Persze, nem lehet így megmondani, mindenesetre segített a válasz, mert rákerestem és abszolút ott fáj ahol a keresztcsont ízületi gyulladást mutatják a képek.
2021. szept. 23. 10:14
 8/20 A kérdező kommentje:
Nincsen dudor meg semmi általam kitapintható.
2021. szept. 23. 10:26
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg segít valami a fájdalmon, majd írd meg, hogy mi volt az. Nekem isiászom van, ami hasonló, és eddig semmi nem segített 😭
2021. szept. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Rendben, megírom.

Az a baj hatalmas hipochonder vagyok és már biztosra veszem, hogy ez végbéldaganat :( Leírva hülyén hangzik, de belül nekem tök logikusnak tűnik. :D :(

2021. szept. 23. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!