Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Farokcsonton lévő lyukkal mit...

Farokcsonton lévő lyukkal mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Páromnak a farokcsontján lett egy váladékozó lyukacska és mindketten eléggé meg vagyunk most ijedve. Nyilván dokihoz fog menni, az az első, csak érdekelne, hogy akinek volt hasonló, mit csináltak vele? Műtéteket olvastunk róla, de még elég kicsi, nem lehet esetleg a műtéten kivül valami gyógymód rá? Illetve akit műtöttek vele, mi ennek a folyamata?

2021. szept. 30. 08:09
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
A lyukacska az egy sipoly.Sipolyozni folyadékkal telt tömlők(ciszta) tudnak,attól függ, milyen eredetű a ciszta, talán antibiotikummal meg lehet oldani(nem valószínű)a ciszta tartalmának, vagy a cisztatömlőnek az eltávolítása a megoldás, szerintem ez műtét. Hogy mekkora, az attól függ, hol van a ciszta. Lehet, hogy a felszínhez közel, de ez egyáltalán nem biztos.
2021. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Ambuláns rutin műtét, ha tényleg szükség van rá. Nem kell f.sni.
2021. szept. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem is és a húgomnak is volt születés után a fülünk mögött neki gennyedzett nekem nem. 2 évesen mind kettőnket megműtöttek (csak értelem szerint 12 év különbséggel) azóta semmi bajunk egyszerű rutin műtét volt nem kell tőle félni.
2021. szept. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást, időközben elküldték a sürgősségire és azt mondták még pont időben jött, kipucolták neki és mivel nincs begyulladva, tisztogatni kell és helyrejön.
2021. szept. 30. 22:29
 5/6 anonim válasza:
hogyértve kell tisztogatni? zuhanyzasnál, fürdésnél meg kell mosni?
2022. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezalatt azt értem, hogy zuhanyzásnál, fürdésnél alaposabban megmosni az adott területet, magával a lyukacskával nem kell külön foglalkozni egészen addig, ameddig nem zavaró avagy fáj, változást tapasztal az ember.
2022. jan. 27. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!