Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A stressz és a szívritmuszavar...

A stressz és a szívritmuszavar hogy függ össze ?

Figyelt kérdés
Arra gondolok pontosan milxen tipusu lehet , én mintha remegést éreznék , akkor ez pitvarfibrilláció ? Vagy csak az idegeim ? Vagy más ritmuszavar ?

2021. nov. 20. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akármi lehet. De szívvel kapcsolatos bármilyen szokatlan érzéssel érdemes orvoshoz fordulni, legalább megnyugszol. Stressztől simán lehet, de annyi minden mástól is.
2021. nov. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Utoljára 2 hete voltam kardiológusnál , volt 24/h ekg is , extraim voltak , csak egy ideje olvastan a pitvar fibrillációról , és aztán mintha nem is érzem , de mintha úgy tudnám hogy most remeg biztos - mert azt olvastam konkrétan nem lehet érezni , elketdtem járni pszichológushoz , de csak 2× voltam eddig.
2021. nov. 20. 12:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy a pitvarfibrillációt érezni lehet. Ha furcsa remegő, vagy szívdobogás érzést érzel, ami zavar, kipróbálhatod a Valsalva-manővert, ami az esetek egy részében képes megszüntetni a fibrillációt. Ezt úgy kell csinálni, hogy a rekeszizmoddal elkezded kinyomni a levegőt, de közben a gégéddel nem engeded kiáramlani, és így tartod 1-2 másodpercig. Ugyanaz a mechanizmus, mint amit az ember a köhögés első pillanatában csinál, tehát tulajdonképpen köhöghetsz is helyette. Nem tudni nálad ennyiből, hogy valóban ritmuszavarod van, vagy pszichés eredetű az egész, mindenesetre ez a módszer segíthet mindkettőn, amennyiben elmulasztja a remegő érzést.
2021. nov. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as , neked van pitvarfibrillációd ?
2021. nov. 26. 19:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla, hogy lenne (bár nekem is volt egyszer 24 órás EKG-m, de semmi nem volt rajta), viszont tanultam róla az egyetemen, azért mondom ezeket. :D
2021. nov. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Orvos vagy ?
2021. nov. 26. 22:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Még nem, végzős vagyok.
2021. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem , tudod észrevettem egy érdekes dolgot , nem tudom van e ilyen , én úgy írnám le , ha feszült vagyok és ilyenkor a,légzésem is más akkor amikor nézem a pulzusom csinál olyat hogy felgyorsúl majd belassúl, ilyen többször volt utoljára ma , egy dologra illik rá , sinus aritmia, de csak akkor tudom ilyen jól érezhetőrn nem csak kicsit produkálni mikor tényleg feszűlt vagyok.
2021. nov. 26. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!