Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Azt hiszem, refluxom van. Mit...

Azt hiszem, refluxom van. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Picit már eddig is jött fel néha sav a számba, de nem volt vészes. Most viszont kb fél órája elkezdtem köhögni, mintha félrenyeltem volna, pedig nem. Azért gondolom, hogy a sav jöhet fel, mert marja a torkomat, alig bírom abbahagyni tőle a köhögést, már öklendezésig kell. Levegőt kapok amúgy rendesen. Most legyűrtem egy szelet teljes kiőrlésű kenyeret, hogy hátha az felszívja a gyomorsavat, azóta egy picivel jobb a helyzet, de még érzem a cucc ízét és köhögök időnként. Ha nem javul, hétfőn reggel az első utam orvoshoz vezet, de addig mit tehetnék? Van rá valami hatásos dolog, ami szokott egy normális háztartásban lenni otthon? Kerestem neten, de a maximum, amit találtam, az egy csomóféle savlekötő és savcsökkentő gyógyszer. Adjatok valami tanácsot, kérlek, mert ez így nagyon kellemetlen.

2022. jan. 1. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg még háztartási kekszet rágcsálhatsz, ha van. Lefekvés előtt pedig ne egyél-igyál tejterméket!

Holnap ügyeletes gyógyszertárban kaphatsz Gaviscont, az bevonatot képez a nyelőcsövön, nem maródik fel.

2022. jan. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Priviben épp tejet javasolt valaki... Nem próbáltam ki, mert az épp nincs itthon. A keksz viszont jó ötlet. Köszönöm, és a gyógyszer nevét is!
2022. jan. 1. 23:24
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha egy kis szodabikarbonát oldasz fel vizben és lassan iszogatod az is javithat.
2022. jan. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Találtam közben itthon Quamatel Minit (nem én szedtem), azt érdemes bevenni ilyenkor?
2022. jan. 1. 23:27
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 neked is köszönöm!
2022. jan. 1. 23:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Rövid ideig orvosi utasitás nélkül is szedhető, de feltétlen olvasd el a gyógyszerismertetőt!
2022. jan. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
El fogom. Köszi.
2022. jan. 1. 23:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szódabikar?
2022. jan. 2. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok, csak meg akartam köszönni még egyszer mindenkinek a segítséget. Útba esett ma egy nyitva tartó gyógyszertár, ott is a Gaviscont ajánlotta a patikus. Éppenséggel nem finom, de úgy tűnik, hogy használ. Úgyhogy köszönöm!!! Boldog új évet nektek!
2022. jan. 2. 23:27
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Paleo diéta javasolt, ha tartós a reflux, könyv is van róla.

ki kell tapasztalni - utána kell olvasni - mely ételek csökkentendők, kerülendők.

Alkalmi gyomorégést okoz a habart baleves, amire megoldás volt mindig a kiskanálvégnyi szódabikarbóna vízzel lenyelve.

2022. jan. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!