Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ekcéma oka lehet az elhízás?

Ekcéma oka lehet az elhízás?

Figyelt kérdés
Semmi hivatalos infót nem találtam róla, mégis a bőrgyógyászom gyerekkorom óta azt mondja az elhízás az oka. Most hogy lefogytam de nem múlt el, már nem tud mit mondani.

2022. márc. 7. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Az ekcema tudtommal egy allergias reakcio. Barmire, lehet hogy etelallergiatol jon ki, lehet pollen, de kivalthatja egy rossz tusfurdo, krem, tisztitoszer is. Allergiavizsgalaton voltal?

De hogy elhizas, szerintem ez hulyeseg. Nekem is van ekcemam, vagyis eppen nincs, mert tudom mitol jon elo. Gagyi tusfurdok, falfestek, ha csak hozzaerek a paradicsom szarahoz... szoval mindig van valami konkret kivalto ok, vagy több ok.

2022. márc. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem voltam még allergiavizsgàlaton de esedékes.
2022. márc. 7. 23:12
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

A 1,5 eves lányom 2 hónapos kora óta ekcémás. Nem allergiás senmire.


Szerintem nem lehet az elhizas az oka.

Pl. Szüleid nem pollen allergiások? Örökölhetted is.

2022. márc. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. márc. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Az ekcema leggyakoribb oka a laktoz vagy tejfeherje allergia.
2022. márc. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Az ekcéma a bőrbetegségek csoportjának gyűjtőneve. Számos bőrbetegség tartozik bele. Ha gyermekkorod óta van, akkor feltételezhető, hogy atópiás ekcémád van. Az atópiás ekcéma pedig egy elég bonyolult módon kialakuló betegség. Okozója egy genetikai hajlam, amihez társul a bőrben lévő immunrendszer rossz működése, valamint a bőr védőrétegének elégtelen működése. Ezekhez hozzájarulHAT, tehát nem minden esetben fordul elő allergia (legtöbbször háziporatkára, de gyakori pollenekre és csecsemőkorban bizonyos ételekre, legtöbbször tejfehérje, tojás), de hozzájárulhat a kialakulásához stressz, hideg, száraz idő, irritáló anyagok használata, dohányzás, vagy krónikus gyulladás a szervezetben. Az elhízás nem okozója az ekcémának, viszont rontani tudott rajta. Ha lefogytál egy faktor kiesett, ami súlyosbíthatja a tüneteket, de a többi faktor még ugyanúgy ott maradt, ami fenntartja az ekcémát.
2022. márc. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia én 20 éves férfi vagyok, a kezeimen elég csúnya ekcéma kialakult, egyszerűen a sok kézmosástól, mellesleg elhízott vagyok, úgyhogy nincs összefüggés.
2022. márc. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!