Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért hagy ki a szívem egy...

Miért hagy ki a szívem egy ütemet?

Figyelt kérdés

Szóval eddig is előfordult egyszer-egyszer, ha pl többet futottam vagy ilyesmi hogy egyet kihagyott a szívem, de aztán rendesen visszaállt.

Ma viszont nyugodtan ültem, és hirtelen elkezdte, de úgy hogy ahogy a kezemet a szívemhez raktam, éreztem is. És most nem csak egy-két kihagyás volt, hanem konkrétan szabályszerűen mindig egy.

Most nagyon megijedtem, eddig annyira nem foglalkoztam vele, mert azt írták hogy ez valamennyire normális.

De ez most szerintetek miért volt?



2022. ápr. 8. 22:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és nem tudom hogy ez mennyire befolyásolja a dolgokat, de 17 vagyok.
2022. ápr. 8. 22:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy néha egy-egy ütemet kihagyjon, főleg ha terhelve van, valóban teljesen normális jelenség, nem érdemes megijedni tőle. Ha a saját szívedet figyeled, az is előfordulhat, hogy csak te nem érzel egy-egy ütést, de ha valóban nyugalomban, szabályosan kihagyna ütemeket, és ez többször előfordul, akkor érdemes vele felkeresni először a háziorvost, ő pedig kardiológushoz küld majd vele - valószínűleg kapsz majd egy eszközt, ami 24 órán keresztül megfigyeli a szívverésed, és az alapján látják majd, ha valami gond van.

Ne aggódj miatta, könnyű az ilyentől pánikba esni, de még ha valami van is vele, hirtelen nem valószínű, hogy tüneteket vagy nagy bajt okozna, de ha többször előfordul, érdemes kivizsgálni.

2022. ápr. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, egyébként valószínű hogy extrasystole. Kicsit utánaolvastam és szerintem az. Persze ha többször előfordul tényleg elmegyek orvoshoz.
2022. ápr. 17. 14:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!