Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Piros pestos tészta után pár...

Piros pestos tészta után pár órával brutális hasmenés. Azóta is kortyogó belek. Lehet a pesto?

Figyelt kérdés

2022. máj. 13. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi van az adott piros pesztóban (cimkét alaposan megnézni), attól is függ, hogy mennyit tettél a tésztára (maga a pesto majdnem tömény zsiradék - egy tányérnyi tésztára max egy evökanálnyit szokás tenni kb ugynanyi vagy kétszeres mennyiségü tészta fözölével kikeverve), de lehet az is, hogy egyszerüen csak túl sokat ettél.
2022. máj. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szavatosságát megnézted?
2022. máj. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, nem járt le.


Egy fél üveget tettem két adagnyi tésztára.

2022. máj. 13. 16:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a zöld pestoval jártam így. Ahogy az első is írta: tömény zsíradék, plusz ha jól tudom fenyőmag is van benne, azt sem mindenki bírja. Kiderült én sem. Többet ne egyél pestot.
2022. máj. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es: nem lemondani kell róla (ez csak akkor lenne indokolt, ha valamire kifejezetten allergiás), hanem kevesebbet fogyasztani belöle.

A pestot eredetileg nem töményen fogyasztják az olaszok (ahonnan ered), hanem ahogy az elsö írta, 1 kanál pesto + kb. 2-3 kis merökanál tésztavíz összekeverve, a fözölét apránként adagolva hozzá, hogy mártás-szerü állaga legyen, és ezt teszik a tésztára, nem a tömény pestot.

Így a legtöbb embernek nincs töle baja, mert nem rengeteg zsiradékot fogyaszt, hanem normál mennyiséget. (Meg a pestohoz nem tesznek sajtot, az már benne van!)

2022. máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Legközelebb nem leszek ilyen hülye, mert ez így eléggé taccsra vágott.


Boltit vettem, olasz márka, ezekben nem fenyőmag van, hanem kesudió, de mondjuk ugyanolyan tömény.

2022. máj. 14. 06:25
 7/9 anonim ***** válasza:
6# tőlem kaptad a zöldet, nagyon fontosat írtál! köszi!
2022. máj. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kicsit régebbi kérdés de ma ugyanígy jártam ugyanúgy olasz piros pesto és egy fél üvegnyit tettem a tésztámra.

Beutálisan fáj a hasam már pár órája. Neked minsegített?

nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam, a pestot nem töményen kell használni, hanem adagonként kb egy evökanálnyit a tészta fözövizével mártás-/ketchupsürüségüre felhigítani és így tenni a tésztához.
nov. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!