Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jelenleg van még valakinek...

Jelenleg van még valakinek visszamaradt, régebbi COVID-tünete?

Figyelt kérdés

Most, hogy már egy ideje vége a járványnak, új COVID-osok nem nagyon vannak. Így a kérdésem azokhoz szól, akik már legalább fél éve voltak COVID fertőzöttek/Post-Covid-osok.

Sok embertől lehetett elhúzódó post-covid tűneteket hallani.

Nektek maradt még meg valami tűnet, a vírusból, ami jelenleg is megvan még, immáron féléve/egy éve/másfél éve?

Mi a probléma? Hogyan viselitek? Mennyire befolyásol titeket?



2022. jún. 5. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"új COVID-osok nem nagyon vannak"

"Csak" heti kb. 10 ezer új beteg van.

Csak ugye most más a fő hír, és egyszerre csak egy dolgot szabad a köztudatban tartani, amitől félni lehet. Nem akarok belemenni, ez a része masszívan politika.


"Nektek maradt még meg valami tűnet, a vírusból, ami jelenleg is megvan még, immáron féléve/egy éve/másfél éve?"

Igen.

Fél éve estem át, 2 hét kórház, oxigéntámogatás, 80%-ban gyulladt tüdő, miegymás... a tüdőm az végül tökéletesen felépült, de szinte semmi más nem. A látásom megromlott, először pár méternél távolabbra nem láttam, aztán ez átcsapott az ellenkezőjébe: fél méternél közelebbre csak rohadt homályosan láttam, nem tudtam odafókuszálni. Emellett különböző látási zavarok, gyakran egy áttetsző lila folt van a látóteremben, ami akkora, mint az öklöm, amikor kinyújtom a kezem. Néha előjön, néha egész halvány, néha meg nem is észrevehető.

Emellett cukorbeteg lettem, bár gyógyszerrel nagyjából még kordában tartható.

Az egyensúlyérzékemnek annyi, biciklire saját magam érdekében nem ülhetek.

A szagok közül még van, amit nem érzek teljesen.

Zavaró mértékű emlékezeti problémák is vannak, bár szerencsére ez sokat javult.

A gondolkodási képességeim pedig sokat romlottak. Valószínűleg munkahelyet (sőt, munkakört) is kell váltanom emiatt.

Ha a részletek érdekelnek, nyugodtan kérdezz. Nagy vonalakban ennyi.

2022. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

14 hónapja voltam nagyon beteg,nem sokon múlt,hogy ott is maradok.


A szaglás,ízlelés még mindig nem jött vissza,van amit egyáltalán nem érzek,10 kilót fogytam azóta.


Szédülés,kettőslátás,fejfájás elég gyakori lett,néha hetekig is eltartanak.


Memória problémáim vannak,az olvasás nehezen megy,néhány betűt keverek,az írásképem is romlott.


Türelmetlenebb lettem.


Hamar elfogy a levegőm,a párás,fülledt időben fulladok.

A sportolás is nehezen megy,hamar elfáradok,hogy formában legyek nagyon sokat sétálok,ezzel próbálom kompenzálni.


Sűrűn van hidegrázásom,ha elfáradok,ideges,feszült vagyok reszketek,akár napokig folyamatosan.


A menstruáció előtt egy-két nappal nagyon rosszul vagyok (korábban szinte meg se éreztem ),időben megjön és normálisan el is múlik,de napokra legyengít.


A betegség alatt rémálmaim voltak és hallucináltam,a rémálmok néha néha visszatérnek,olyankor halott embereket látok.


Pár héten belűl kezdődnek a kivizsgálások,elég sokat kell várni az időpontokra,de elég régóta tart már és bevallom kezdek aggódni.

Szinte minden nap van valami tünet,jön,megy,mindig van valami nehézség,igyekszem nem tudomást venni róla és élni a napjaim.

4 családtag halt meg tavaly a covid miatt,szóval elég nehéz,de menni kell tovább.

2022. jún. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szaglásom nincs 2020 decembere óta.
2022. jún. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én most lettem covidos először. Elég kellemetlen, de oltott vagyok, így gondolom "kevesebbel" megúszom. Volt egy kis lázam, most hőemelkedésem, izomfájdalom, illetve a derekam fáj, gyenge vagyok, meg a torkom fájt, most csak olyan, mintha náthás lennék. Szerintem pár nap és jobban leszek. Még tart a 7 napos karanténom.
2022. jún. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2 alkalommal voltam COVIDOS.

ELSŐ alkalomnál Delta

Tipik Covid tünetek kb 1 hétig utána minden rendbe jött.


Második alkalommal Omikronos lettem.

1 Éjszakán keresztül,olyan beteg voltam azt hittem,hogy bele fogok halni.

Reggelre mintha mi se történt volna.


Néhány napra rá elkezdett fájni a lábam csak picit.

Másnap lényegében lebénultam a jobb lábamra.


Ez féléve volt,próbálták gyógyszerekkel,injekciókkal kezelni.Most fizikoterápiára járok.


Féléve táppénzen vagyok,nem tudok dolgozni.

Úgyhogy szívás.Jót szoktam azokon magamban röhögni,akik szerint a covid kamu.

2022. jún. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En is megosztom rovidke tortenetem. En nem voltam covidos, ellenben 3 pfizert is kaptam. Bar nem bizonyithato, de a 3. utan faradekonyabb lettem, sokat aludtam. Orvostol orvosig jartam, a diagnozis pedig narkolepszia. Napi 12-14 orat alszom, ez hetvegen 18-20. Borzalmasan leromlott az eletminosegem.
2022. jún. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!