Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bélgáz távozása lágy széklette...

Bélgáz távozása lágy széklettel. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

A mai nap pisilni mentem, miközben előjel nélkül (pl

hasfájás, hascsikarás stb) szellentenem kellet, amit meg is tettem, de a szellentéssel együtt híg széklet is érkezett. Mondanom sem kell baromi kellemetlen volt, főleg, hogy a munkahelyen történt ez az egész. Múlt hét pénteken hasonló dolog történt, csak akkor itthon vettem észre. Nem ettem semmi olyat előtte (sőt ma nem is reggeliztem..), ami ilyet csinálhatna és miután ez megtörtént nem ment a hasam, meg semmi. Lassan után már ott vagyok, hogy félek szellenteni.


Ez mitől lehetett szerintetek? Hogy előzzem meg? Érdemes lenne orvost felkeresni? Van ennek valami megnevezése?



2022. júl. 6. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Szakkifejezéssel szangásnak nevezik ezt a jelenséget, ha ritkán fordul elő, nem kell aggódni, ha napi gyakorisággal megesik, érdemes lehet egy belész orvost (gasztroenterológia) felkeresni.
2022. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Talán megvan az oka. Rengeteg vizet megittam tegnap (3 liter) és Eü-s ismerős szerint ettől lehetett.
2022. júl. 7. 14:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Azóta meglett az oka ennek? Ritkán velem is megesik ilyen és fiatal vagyok szóval nem értem miért lehet. De én megyek vele gasztróhoz.

2023. szept. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia! Szerencsére azóta nem fordult elő ilyen. Az lehetett az oka, hogy nagyon sok folyadékot ittam, amikor ez történt és mellé kevés szilárd táplálékot ettem.
2023. szept. 26. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!