Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most akkor törölni fogja az...

Most akkor törölni fogja az orvos a diagnózist vagy nem?

Figyelt kérdés

Röviden:


kényszeresen szedették velem depresszió miatt a rivotrilt, mikor elhagytam durva elvonási tünetek jelentkeztek, köztük hallucináció.


Ezután a diagnózis: depresszió, szorongás, egyéb skizofrénia


Soha többet nem fordult elő velem ilyen! Elhagytam a rivotrilt 2.5 év alatt, antidepresszánsokat is elhagytam. Semmi bajom!


Eddig azt ígérte az orvos, hogy törölni fogja a diagnózist, ha leteszem a gyógyszert.


Antipszichotikumból igaz még van egy kevés, de azt mondta, hogy ha nem járok akkor automatikusan "gyógyultnak" számítok.


Ergo hazudott és nem törli... :'(



2022. júl. 31. 00:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt miért nem tőle kérdezed?
2022. júl. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen marhaságot nem mondhatott, hogy törli. A vizsgálati eredmények, szedett gyógyszerek, terápiák maradnak a rendszerben. Legfejebb gyógyultnak nyilváníthat.
2022. júl. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
És mi a különbség a törlés és a gyógyultnak nyilvánítás között??
2022. júl. 31. 00:20
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A kórelőzmény.

Ha törli, hogy el volt törve a lábad (tudom hülye példa, mert röntgen stb.) attól még nem lesz meg nem történt a dolog, csak később nem fogják érteni, hogy ott a forradás nyom, és senkinek nem tűnt fel, hogy el volt törve? De szerencséd volt, hogy szépen begyógyult!


A gyógyulttá nyilvánítással marad a kórelőzményed, de szentesíti, hogy nem kell adott gyógyszert szedned, mert már/most/még nincs rá szükséged, de nem csak ötletszerűen mondtál le róla, mert te jobban tudod.


Ha a későbbiek során (ne adja Isten, de szükséged lenne rá), akkor lesz honnan kiindulniuk.


Törölni szerintem sem törölheti egyébként, mert lejelentette az OEP felé, hogy téged kezel.

2022. júl. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De ha gyógyulttá nyilvánít, akkor minek lesz ott a papíron, hogy diagnózis skizofrén? Nem értem...
2022. júl. 31. 00:31
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert vannak betegségek, ahol tünetmentes lehetsz, de figyelned kell a jeleket. Talán az epilepszia is ilyen, hiába nem volt rohamod x éve, attól még lehet, csak tünetmentes vagy._


Tudja fene, nekem a háziorvosom idegbajt kap a sok öndiagnózistól. Majd a fejemet szedte le, amikor jeleztem, hogy frászt kapok a fehér köpenytől, nekem ő nem fog normális vérnyomást mérni. Az üzemorvos beállítja, és arra a pár másodpercre még a szobából is kimegy, mert ismer.


Hogy a hallucináció tényleg az elvonás miatt volt, vagy egyéb tünet?

Egyébként attól, hogy önkényesen leteszed a gyógyszert, vagy nem jársz orvoshoz, nem minősülsz automatikusan gyógyultnak. Max kezeletlen betegnek.

Egyáltalán miből indult a dolog? Csak úgy nem írnak fel rivotrilt a semmire, csak mert miért ne alapon.

2022. júl. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
miért akarod hogy törölve legyen?
2022. júl. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A diagnózis meg a kórelőzmény nem ugyanaz. Tehát benne marad a rendszerben minden, nem törölhető, azonban a jelenlegi állapotod/diagnózis az lehet más de onnan se törli, hanem azt írja be ami a valós állapotod.


Ilyen nincs, hogy töröl valahonnan valamit, ha ezt mondta akkor hazudott.

2022. júl. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

#8 Persze, hogy nem ugyanaz. De minden diagnózisod része a kórelőzményednek.

Ok-okozati módon meg minden összefügg.

Pláne mióta bezárták az OPNI-t (ne vedd magadra kérdező, csak példa!), hány családírtóról derült ki, hogy önként már nem jártak a kezelésekre, nem szedték a gyógyszert, de nem meggyógyultak, hanem kezeletlenül éltek viszonylag nyugiban, amíg a hangok meg nem mondták, hogy ugyan már öld meg őket, nincs azzal semmi gond, amúgy is rosszat akartak neked...

2022. júl. 31. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

,9. Igen , ezt írtam, mondhatjuk úgyis a kórelőzmény a diagnózisok összesített listája. Nem módosítható. 😊


Ahogy írtam az utolsó vagyis jelenlegi diagnózis sem módosítható utólag, azonban szerepelhet rajta más mint az előtte lévőn állapot változástól függően.

2022. júl. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!