Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az oltás tehette tönkre az...

Az oltás tehette tönkre az életem?

Figyelt kérdés

2021. Júniusban kaptam meg a második Pfizer oltásom. Ezután vettem észre, hogy alhasi puffadás jelentkezik nálam minden este. Tavaly Október-Novemberben aztán súlyosbodott a dolog. Karácsonykor, újévkor alig bírtam valamit enni. Sajnos jelenleg is fennállnak a panaszaim: puffadás, alhasi fájdalom, teltségérzet, reflux, hasmenés, evés utáni fáradtság. A gasztros orvos savlekötőt írt fel, szerinte az okozza, de nem használt. Van itt olyan aki oltás után emésztőrendszeri panaszokkal küzd? Hozzátenném, hogy már oltás előtt se volt rendben a gyomrom, régóta refluxos vagyok. Okozhatta ezt egyáltalán az oltás, vagy esetleg a vírushelyzet miatti nagyfokú stressz váltotta ki? Nem vagyok anti-vaxxer, csak furcsállom, hogy oltás előtt nem voltak ilyen mértékű rosszulléteim.


25/F



2022. szept. 8. 10:13
1 2 3
 1/24 Katona Dius ***** válasza:
100%
Lehet,hogy rásegített, de nem lehet biztosra mondani. Milyen vizsgálatokon voltál? Mire vizsgáltak? Nekem hasonló tüneteim voltak, utána kiderült,hogy gluténérzékeny vagyok....
2022. szept. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Megvan az esély rá igen, de biztosra sajnos senki nem fogja tudni neked megmondani.
2022. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, ugyanakkor kaptam oltást, ugyanazok voltak a panaszaim. Kértem beutalókat, de mielőtt sorra kerültem volna a gasztro vizsgalatokon januárban, egy hónapos probiotikum kúrát tartottam és rendbejöttem.


Ami nálam még plusz, hogy annyira stresszes időszakom volt 2021 ősz - tél folyamán, hogy nem tudtam, hogy hogy rangatom ki magam belőle. Az egyik orvos azt is mondta, hogy a stressztől is lehetnek ezek a tünetek.

2022. szept. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
56%

"Hozzátenném, hogy már oltás előtt se volt rendben a gyomrom, régóta refluxos vagyok."

. Szóval a kérdésedre a válasz: nem.

2022. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

2018-ban Helicobacter Pylori kilégzéses teszt: Neg. Ott mondták, hogy refluxom van H. pylori nélkül. Elkezdődött a savlekötőzés.


Szintén 2018-ban Hasi UH, eredmény: sine morbo.


Tavaly még az oltások előtt sürgősségi ambulancián kisvérkép: minden érték jó volt, a cukrom volt egy kicsit alacsony.


Jelenleg várok a cöliákia vérteszt eredményemre.

Gluténra erősen gyanakszom, mivel rengeteg kenyeret, tésztát stb. eszem.

2022. szept. 8. 10:30
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akiknél a vakcinák felerősítették a már meglevő betegségeket.
2022. szept. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
35%

Ebből is látszik, mennyire "hasznosak"! Életet ment, persze! Minket ment meg... az élettől! Bomba üzlet, csak a méreggyárak jártak jól!

Bennem egy sincs, nem kértem, immunrendszerem nem dísznek van! Csak a kényszerítetteket sajnálom: férjemet (kórházi dolgozóként muszáj volt), és a rengeteg gyereket, akár 7 éves, akár 16! Mi lesz velük 5, 10, 20 év múlva?!

2022. szept. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
33%
Gyermekkori oltásokat sem kaptál, 7es? Csak mert azóta gondolom eltelt 5,10,20 év és látszólag rendben vagy :)
2022. szept. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
57%
#8: nem kapott, mert neki már akkor volt immunrendszere. Okés?
2022. szept. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
71%
9 :D Hű, bocsi, el is felejtettem :D
2022. szept. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!