Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak már az inszomniá...

Mit csináljak már az inszomniával?

Figyelt kérdés

Mindent kipróbáltam. Antidepit is szedtem, egy ideig az egyik jó volt. Melatonint is szedtem, az se hat már. (Ebből most vettem be 4-et) Dolgoztam az se volt jó, sportoltam akkor se sikerült. Végeztem erdőben fizikai munkát, igaz nem hosszútávon de akkor se volt jó. Altatót nem akarok, mert félek, hogy rászokok. Hosszú távon nem akarok semmit szedni, mert leszokni se akarok róla, meg alapból nem egy jó dolog. Mintha teljesen eltűnt volna az az érzés, hogy álmos vagyok. 1 éve tart már, félek, hogy sose múlik el. Hogy menjek így eldolgozni, hogy ki tudja mikor jön megint, hogy napokig semmit nem tudok aludni. Háziorvos azt mondta mikor elmentem hozzá 3 alvatlan éjszaka után, hogy mrnjek fussak, nézek tvt és elalszok. Szóval ő kizárva, az a kérdés, hogy szerezek, így beutalot bárhová.


Mit tennétek a helyemben? Ti, hogy vagytok vele?


2022. okt. 12. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem szakértői tanács, de a témába vág a történet, mit lehet tudni, hátha segít.


"A pszichoanalitikus E. H. Erikson egyszer egy álmatlanságban szenvedő nőt gyógyított. A nő rettegett az estéktől és az átvergődött éjszakáktól. Altatóra nem akart rászokni. Amikor már bizalomteli kapcsolat alakult ki közöttük, Erikson azt tanácsolta, hogy három napig ne feküdjön le aludni. Határozza el, hogy ébren marad.

-Mit utál a legjobban, milyen házimunkát?

-A portörlést.

-Helyes. Akkor abban állapodunk meg, hogy három napig nem fekszik le aludni és port törölget.

Az első éjszakán két óra hosszat törölgette a port. Akkor elfáradt. Néhány perc pihenőre leült a díványra. Reggel ébredt fel.

A hatás legfontosabb része az álmatlansággal való szembefordulás. Mindig én-erősítő, ha az ember abbahagyja a menekülést. További hatáserősítő az elkedvetlenítő munka. S végül nem lebecsülendő a terapeutával szembeni ellenállás: ne legyen igaza! Juszt is alszom."

2022. okt. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Nos amikor már elegem lett,akkor saját kezembe vettem a dolgokat és magam intéztem a dolgokat.Privát orvosok,kórházak felkeresése stb.Nálam más probléma van,de saját magam intézem a dolgokat,mert meguntam.Egyébként ha nem tudok aludni(nálam a stressz miatt van),akkor Tryptophan-t veszek be(Scitecben lehet venni).Próbáld ki,hátha segít neked is(igaz itt is a melatoninra hat ha jól tudom).Nem tudom nálad mi okozza,de talán érdemes lenne pszichoterápiára elmenned vagy más irányban kutakodni.
2022. okt. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Ha a gyógyszerek se segítenek keress Pesten egy alvás megfigyelő klinikát. Egy éjszakát kell eltöltened megfigyelés alatt gépekkel. Kapsz egy saját szobát és azt csinálsz benne amit szoktál, nem altatnak be. Az a lényege hogy a te szervezeted mit csinál ez idő alatt. Ismerősöm is volt neki azt állapították meg, hogy ízületi gyulladás miatt nem tud aludni évek óta. A térdét kezdték ez kezelni izotópos injekcióval és helyre jött . Az alvásra is vissza állt.
2022. okt. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Alváslabor már nagyon érik, de nem utal be sajnos a háziorvosom, azt mondta fussak, vagy menjek sportolni. Ezt mindet úgy, hogy nem aludtam napokig, és 165-ös vérnyomásal 120-as pulzusal. Mikor megemlítettem neki, azt mondta nem tud mit csinálni, nézek tv-t és bealszok.


Az első nek is volt, igazából elkezdtem olvasni, úgy hogy nem igazán szeretek és sajnos, inkább olvastam, mint hogy aludni menjek.


Altatót még nem próbáltam, mennyi idő alatt szokik rá a szervezet? Ha mindig csak akkor vennék be, ha nem sikerül 2 napig aludni, akkor rászokhatok?

2022. okt. 15. 20:36
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Attól függ mit tartalmaz, ebben viszont a gyógyszertárban is tudnak segíteni. Bio melatoninnál nem lehet hozzászokni.
2022. okt. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
És ha a háziorvos nem utal be, akkor nem mehetsz alváslaborba???! Ne már! Más orvos nem utalhat be?
2022. okt. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Sajnos csak orvos mert ugye az a baj ha elmész magánba és ott kiderül valami , az utána lévő kezelést is csak magán azaz önköltségre túrós folytatni. Magán orvos véleményére nem kezelnek téged államiba sajnos...
2022. okt. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

4

Háát... én bevennék altatót... Hamar (3-4 hét?) alatt rá lehet sztem szokni.


5

Nekem attól rövidült az alvásom... Bár ez ritka.

2022. okt. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nekem csak az elalvásal van a gond, ha egyszer elalszok akkor akár 12 órát is letudnék aludni, persze időnként felkellek.


Melatonint minden este veszek be 5db-ot, de már sajnos nem altat el.


Eltudnék menni másik orvoshoz, van egy pár ismerősöm. De mindegyik sajnos nem javasolhatja az alvás labort. És magánban nagyon drága, ez a sok vizsgálat. Tegyük azt hozzá nem sajnálom rá a pénzt, mert az egészségnél nincs fontosabb. Nekem az utazás ami bem megy sajnos.


Szedtem antidepit az jó volt 1-2 hétig, de elavult a hatása, és a kettő yarocen + 4db melatonin se segített a gyors elalvásban.


Szívesen hallgatók amúgy, olyan sztorikat amikben nektek mi, hogy volt. Meddig tartott, mivel sikerült megoldani.

2022. okt. 15. 22:55
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
Hát nézd mivel ennyi melatonin nem segít én azt mondom hogy neurológus is kellene. Ott már lehet hogy van olyan agyi funkció és más hormonális tevékenység ami gátolja a szerved rendszere működését. Egyébként ha melatonint szedsz teljes sötétségben kell lenned. Egyébként nem alszol világosban , vannak olyan hormonok amik csak teljes sötétben termelőndnek és az a bizonyos kék fény nagyon nem jó nekik amit nézel.
2022. okt. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!