Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyszerűen nem tudok aludni,...

Egyszerűen nem tudok aludni, még xanaxszal sem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sose voltam jó alvó, ha el is tudok aludni könnyen, tuti csomószor felkelek az este folyamán.

Most megint olyan időszakon van, hogy elaludni kb hajnali 3 kor sikerül, es utana fel fel ébredek, màr alig élek. Két hete ez megy.

Tegnap már xanaxot is beszedtem, pedig soha nem szednék ilyen szarokat. De nem használt semmit.

Magne b6 álommal is próbálkoztam , de az se hasznàlt.

Lassan már semmihez nincs se erőm, se energiám, még a főzés meg a mindennapi teendők is megviselnek, nemhogy a munka...



2016. febr. 17. 11:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Voltál már esetleg orvosnál a problémáddal? Volt már alvásvizsgálatod?
2016. febr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az interneten olvastam egy cikket arról hogy a késő éjszakába nyúló képernyő nézés (PC vagy laptop monitor, tablet, okostelefon) fénye szinte kikapcsolja a Melatonin nevű hormon termelését. Ez a hormon altató hatású és akkor termelődik amikor a szemet tartós sötétség éri. Célszerű teljesen sötét szobában aludni.

Városon még a madarak esetében is észrevettem olyat hogy az éjszakai utcai világítás miatt nem aludtak hanem csiripeltek akár éjfél és hajnali kettő körül is.

2016. febr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Lefekvés előtt próbálj olvasni egy fél órát-órát.
2016. febr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Orvosnál voltam, szerinte a stressz okozza, erre adta a xanaxot , amit termeszetesen nem kezdtem el szedni.

Lefekvèskor közvetlenül màr nem telefonozom, és a szobám teljesen sötét.

Már mindent kipróbáltam. És ami tényleg furcsa, hogy ezek a nagyon durván nem alvások időszakonként jönnek rám, tehát nem állandóan ilyen nehezen megy...

2016. febr. 17. 12:11
 5/15 Kései Sirató ***** válasza:
Kezdj sportolni, fáradj el fizikailag, legyél sokat a levegőn, szellőztess a hálószobában nagyon alaposan és próbálj olvasni este. Nekem ezek segítettek, ha ezek se segítenek, akkor tényleg csak szakember tud segíteni..
2016. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Rohadjak meg... Nekem is ez van. Az utóbbi egy hétben alig aludtam valamit. Ma hajnal 5 körül sikerült elaludni. Pedig sportolok, tegnap is úton voltam egész nap. Már kínomban én is rá akartam rabolni egy xanaxra, de inkább mégse.
2016. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tagadni de stresszes a magyarországi élet. Volt úgy hogy kb. 100 km biciklizés után sem aludtam egész éjjel, csak csukott szemmel megpróbáltam szunyókálni. És másnap sem voltam álmos.

Rá szoktam jönni mitől stresszelek, mi nem hagy nyugodni. És ha radikális lépést teszek annak megszüntetése érdekében, akkor úgy "elzsibbad" az agyam mint ha kábító lövedékkel találtak volna el és akkor nagyon jókat alszom.

2016. febr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 csatrad ***** válasza:
0%
Az nem baj, ha nem tudsz aludni. Az a baj, ha nem pihened ki magad. Ha az agyad nem igenyli az alvast és nem ront a fittsegeden akkor nagyon szerencsés vagy. Egy tökéletes mentális embernek semmi oka aludni. Remélem a jovoben mar elavult fogalom lesz az alvas es az agyat csak kenyelmi okokra hasznalja, mint egy szeket.
2016. febr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi hetekben szinte naponta váltakoznak a frontok, nem csoda, ha nem tudsz aludni. Elképzelhető, hogy a különböző holdállásokra vagy érzékeny, én pl. csak teliholdkor alszom jól, egyébként mindig gyakran felébredek. Xanaxot erre semmiképpen nem szednék, próbálkozhatsz gyógyteákkal, szemmaszkkal, relaxációs hanganyagokkal, de az is segíthet, ha kicsit lejjebb tekered a fűtést éjszakára.
2016. febr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek a hozzaszolast!

Egyebkent nem Magyarorszagon elek, szoval szerencsere se futes , se rossz idojaras ,meg frontok.

Relaxacios zenet majd megprobalok ,mar szedtem is le par relax zenet.:)

2016. febr. 17. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!