Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alvási apnoé enyhítésére...

Alvási apnoé enyhítésére milyen otthoni/gyógyszeres megoldások léteznek?

Figyelt kérdés
36 éves ffi vagyok, kb. 10 éve szenvedek légzés kimaradásban éjszakánként. Az utóbbi 2-3 évben súlyosbodott annyit, hogy 3-4x telik meg a hugyhólyagom egy éjszaka (olvastam, hogy ez is következménye a betegségnek). Hozzászoktam, hogy éjszaka csak az oldalamon fekszem, de ez sem segít. Gyakran kelek fel éjszaka arra, hogy ritmuszavarom van, kiszáradt a torkom, és a fejemen is érzem az oxigénhiányt. Háziorvos lerázott azzal, hogy túlsúlyos vagyok (kb. 20 kg felesleg) és vérnyomás csökkentőt írt fel. Pedig neki kellene beutalót írnia a kivizsgálásra. Teofillin tartalmú gyógyszerek állítólag hatásosak az apnoé kezelésére. Valóban? Illetve horkolásgátló eszközök érnek valamit? (Szerintem a szájpadlásomnál lehet a probléma, hogy éjszaka elernyed és lezáródik). Köszönöm.

2022. nov. 14. 11:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
2023. júl. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
gyógyszeres semmilyen. [link]
2023. júl. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!