Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasonló végbél tapasztalat?

Hasonló végbél tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Körülbelül 2-3 hete volt egy nehéz, száraz székletem ami fájdalmas is volt nagy wc közben. Utána a székelések kissé szúrtak Reparon kúppal és krém segítségével ezt meg is szüntettem. ( Vérzés nem volt, de régebben volt hogy előfordult a kemény széklettől ) Viszont a mai napig nagyobb székelés után van egy székelés utáni diszkonfort érzésem, nem szúr, nem fáj bizonyos pozíciók közben érzem csak, zavaró és bizonytalan, kellemetlen. Régebben volt már anális fisszurám. Lehet megint az? Volt valakinek valami hasonlóval tapasztalata? Már minden hülyeséget olvastam az interneten és leginkább a végbél daganattól ijesztettem meg magam.


Proktológushoz hamarosan fordulok, rectoscopiától viszont kimondottan tartok.


24’éves, nem dohányzó, rendszeresen sportoló, alkoholt nem fogyasztó, egészséges étrend



#végbél #Végbél diszkomfort #Végbél elváltozás
2023. jan. 27. 19:03
 1/2 A kérdező kommentje:
+Infó: Nem mindig érzem, pl ha kúp vagy krém akkor szinte semmi. Amikor ellazítom magam akkor is enyhébb és volt most kb 4-5 nap amikor semmit sem éreztem.
2023. jan. 27. 19:18
 2/2 Csabi34 ***** válasza:

Az általad leírt tüneteknek többféle oka lehet, és valószínűleg a proktológus segítségére lesz szükséged annak eldöntéséhez, hogy pontosan mi okozza a panaszaidat.


Az anális fisszura újbóli megjelenése valószínűsíthető, ha a fájdalom, szúrás és diszkomfort a székelés után jelentkezik. A fisszura olyan kis repedés a végbélnyílás körül, amelyet főként a kemény széklet, szorulás és a fájdalmas székelés okoz. A proktológus vizsgálata és a lehetőség szerint egy anoszkópia segíthet megerősíteni a diagnózist.


A végbél daganatot is meg kell vizsgálni, mint lehetséges okot, különösen ha a panaszaid hosszabb ideig tartanak. A rectoszkópia egy biztonságos és hatékony módszer a végbéldaganatok kimutatására. Ha a proktológus szükségesnek találja, akkor elvégezheti ezt a vizsgálatot, és segít abban, hogy megnyugodj az esetleges daganatokat illetően.


Addig is, ajánlott a rendszeres testmozgás, a megfelelő folyadékbevitel, a rostban gazdag étrend, és a széklet lágyítók használata segíthet enyhíteni a tüneteidet.

2023. jan. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!