Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas pulzus, mitől?

Magas pulzus, mitől?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár napja észrevettem, hogy nagyon erősen dobog a szívem, nyugalmi állapotban is érzem hogy ki akar szakadni a mellkasomból, a torkomban is érzem ahogy ver. Vérnyomásmérőben tönkrement az elem és nincs itthon új, tehát mérni nem tudom.


Próbáltam manuálisan, beállítottam stoppert és 1 perc alatt kb 100-at vert a szívem (csuklóra raktam az ujjam)


Nagyon félek, hogy mi okozza, dohányzom egyébként, alkoholt rendszeresen fogyasztok (napi 1-2 üveg sör)


De eddig nem volt semmi ilyen problémám, kb. 6 éve cigizek, de fél éve iqos-t szívok.


Emellett sokszor tapasztalok nagyon erős fáradtságot, pl munkában is el tudnék aludni, konkrét "fizikai" fájdalmat okoz hogy nyitva tartsam a szemem (igaz, hogy elég keveset alszom, mert ha este sörözök, utána nehezen alszom el és van olyan hogy fent vagyok éjjel 2-ig, aztán kelhetek reggel 6-kor)


Viszont az aggaszt, hogy eddig is ilyen életet éltem, lassan 2 éve sörözgetek így hébe-hóba, de eddig nem okozott semmi panaszt (már ha egyáltalán ettől van).


Sápadtnak is látom magam, ajkaim világos színűek, a legutóbbi vérvételem ami 4 hónapja volt, nem mutatott eltérést a vas szintemet illetően.


Nagyon nehezen bírom a meleget, izzadok állandóan (éjszaka nem, mert megy a légkondi), de nappal elviselhetetlen, kb 1-2 naponta kell hajat mosnom, mert annyira folyik rólam a víz.


Fogyni nem fogytam, étvágyam is viszonylag jó.


Szerintetek lehet valami komolyabb gond a háttérben? Nagyon félek!!


23/L


2023. júl. 20. 19:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Jaa és egyébként nem vagyok túlsúlyos, 169cm/54kg.
2023. júl. 20. 19:27
 2/9 bigboy99341 válasza:
76%

Én is hasonló problémával küzdök, igaz, alkoholt nem fogyasztok, de helyette napi 3-4 hell elfogy. Szerintem az rendszertelen és kevés alvás a fő okozója.


23/F

2023. júl. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
76%
Sajnos én is hajlamos vagyok arra, hogy Hell-t igyak, akkor nekem is a torkomban dobog minden,de ennek az alkohol sem tesz jót, ebben a melegben nekem is legurul néha 1-2 sör, bár nálam ez nem rendszeres. Pajzsmirigy probléma is okozhat ilyet amúgy, szerintem kérd ki a háziorvos tanácsát.
2023. júl. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszii a választ! 😊

Hát nekem meg pont az van, hogy nem kávézok, és energiaitalt sem iszom (kamasz/tinikoromban megittam napi 2 hellt, mert ugye milyen "menő" volt meg hasonlók, de sose éreztem a hatását).


Néha attól félek, hogy random megáll a szívem, nem akarok még meghalni...


Orvoshoz tervezek menni amúgy, mielőtt írnátok, csak parázok hogy valami komoly betegség lehet a háttérben (vérképző szerveket érintő).


Egy vérvételből kiderül, tudom... Csak nem merném megnézni az eredményeim... Esetleg valami életmódváltás segíthet?

2023. júl. 20. 19:43
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves Ypszilon1980! Több választ is láttam már tőled más kérdésekkel kapcsolatban, tudom hogy neked fiatalon volt egy súlyos betegséged. Kérlek írsz privátban? Pár dolgot szeretnék kérdezni, mert aggaszt az állapotom.
2023. júl. 20. 19:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Több vizet igyál, vízhiány jele, azonkívül a meleg is emeli, a stressz is emeli. Tehát igyál, hűtsd magad, pihenj (az is stresszoldó) és kezeld valahogy a stresszt. Járj el mozogni, de az is okosan.
2023. júl. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Légzőgyakorlatoknál lassú kilégzés, lassú belégzés, amilyen lassan csak tudod. Ez leviszi a pulzust, de a vérnyomást is. Ameddig jól esik.
2023. júl. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tényleg rengeteg folyadékot kell inni! Főleg ezekben a meleg napokban. Én nemrég voltam EKG vizsgálaton hasonló panaszokkal, bár tudom magamról, hogy nagyon szorongó típus vagyok, szerencsére azon kívül, hogy magasabb volt a pulzus, semmi szervi eltérés nem találtak ultrahangon sem. Azt mondta nekem a doktornő, hogy ez attól is simán lehet, hogy túl kevés folyadékot fogyasztók, valamint a stressz még rátesz. Elárulta, hogy egy nagy pohár víz(!) pár perc alatt akár egy 10-essel us lejjebb viheti a pulzust.

Mióta a vizsgálat történt megnyugodtam és jobban odafigyelek a folyadékra, nem veszem észre magamon annyira, hogy szaporán verne, úgyhogy ezért is megéri elmenni akár csak egy vérvételre , hogy megnyugtasd magad, mert lehet, hogy tudat alatt is azon parázol, hogy valami bajod van.

2023. júl. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van egy könyv (A tested vízért kiált!), abban leírja a szerző, hogyan indukálja a vízhiány a stresszt és a stressz a vízhiányt.


A pulzus és a vérnyomás emelkedés tipikus stressztünet.


De önmagában a meleg, sőt a zaj is egy stresszor.

De az is, ha kevés VIZET!!! iszol!

2023. júl. 23. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!