Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasmenést kamuztam, nagy baj...

Hasmenést kamuztam, nagy baj lehet belőle?

Figyelt kérdés
Oké, mielőtt letámadnátok, tudom, hogy hülye voltam és nem kellett volna hazudni. Szükségem volt pár nap pihenésre, nem éppen mentek a dolgok valami jól semmilyen tekintetben sem, nem bírtam már. Tehát mondtam az orvosnak, hogy megy a hasam. És ő pedig kérte, hogy adjak le székletmintát. Leadtam, nem volt választásom, így viszont ki fog derülni, hogy nem is volt hasmenésem? Még sosem adtam le székletmintát, fogalmam sincs, hogy mit mutat ki.

2023. okt. 19. 01:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Fosasd meg a kutyádat!
2023. okt. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Micsoda alapos orvos.

Nyilván kitenyészni semmi nem fog, ettől még a paradicsomos káposzta lehetett az "ok", valakinek a stressztől is megy a hasa, szóval ebből nem jön rá, hogy kamuztál.

2023. okt. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Egy biztos, az orvosodnak egyáltalán nem volt gyerekkorában problémája, soha nem traumatizálták, minden nap tökéletesen, és hiba nélkül telt mindaddig amíg letette a doktorit (gondolja ő.) Milyen elkeseredett embernek kell lenni ahhoz, hogy valaki egy másik véletlenszerűen kiválasztott gyereknek a sok száz közül akivel foglalkozik elkezdi vizsgáltatni az ürülékét, hogy valóban igazat mondott-e?! Visszatérve a válaszra, nem lesz semmi probléma belőle, ha nagyon muszáj az a minta, akkor fogyassz el egy doboz barack konzervet, és kísérd le egy nagy pohár tejjel, ennyi.
2023. okt. 19. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
#3-as vagyok, bocsánat, most értelmeztem, hogy már leadtad a mintát, akkor az utolsó mondatomban leírt "tanácsot" alkalmazd a következő ilyen alkalommal, és nem, nem azért mert hazugságra tanítok egy kisebbet, de őszintén, milyen ember az aki csak azért mert mind egzisztenciálisan, mind pedig munkakörileg magasabb lépcsőfokon áll, beleköt egy gyerekbe? Neked sem kell teljesen etikusnak lenned, mivel ő sem az, minden jót, és hasfájás mentes napokat!
2023. okt. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog kiderülni, ne aggódj. Nagyon ritka, hogy a hasmenés kórokozója kitenyészthetô. Azt meg, hogy a leadott minta híg-e vagy sem, a kutya se nézegeti a laborban, nem az a vizsgálat célja.
2023. okt. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell alkalmaznia semmiféle "praktikát", a székletminta nem azért kell, hogy megerősítse azt, hogy igazat mondott vagy sem, hanem hogy kizárja a komolyabb problémákat. Szóval ha nem talál benne semmit, ami indokolná a hasmenést = Csak gyomorrontás volt, nem bírta a gyomra, stb. = Nincs baj.


Ellenben az tényleg nem gyakori, hogy egy sima hasmenésnél székletmintát kér az orvos. Főleg, ha úgy mész be, hogy tegnap rosszul voltál, ma meg már jobban, de 1-2 napot még nem mennél dolgozni/iskolába, ha nem probléma.

2023. okt. 19. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
#6 Érdekes, hogy egy orvoshoz lemegy valaki egy kis hasmenéssel, meg, hogy aznap nyilván nem volt oktatási intézményben, és kér igazolást, erre az orvosnak az első dolga vizsgáltatni valakinek a fosát, nem életszerű. Szeptember 1. óta biztos, hogy nagyon sokan voltak nála, ha most azt feltételezzük mondjuk, hogy egy háziorvos. Ebből minimum 20 biztosn volt aki gyomorpanaszokkal fordult hozzá, szerintem nem kezdett el mind a húsz gyereknek a szarjában turkáltatni, ezért is nem értem.
2023. okt. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen, én is eléggé meglepődtem, hogy emiatt székletmintát kért, de ez az orvos már alapból nagyon furcsa, mindenféle vizsgálatot elvégzett rajtam vérnyomásméréstől elkezdve a vércukorszintig mindent megnézett, pedig tényleg csak annyit mondtam neki hogy megy a hasam.
2023. okt. 19. 11:47
 9/20 A kérdező kommentje:
Ja igen és pluszba nem is ő a háziorvosom, most helyettesítés volt.
2023. okt. 19. 11:50
 10/20 anonim ***** válasza:
40%

Remélem bukta lesz. Jól tette, hogy vizsgálatot kért. Ha nagyobb bajod van (nincs), akkor azért, ha meg valaki szimulál, akkor azért. Majd legközelebb jobban meggondolod.

Sok bajod lesz még az életben ilyen "szükségem van pár napra, mert nem mennek jól a dolgaim" mentalitással.

2023. okt. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!