Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bunkó dolog maszkot venni...

Bunkó dolog maszkot venni munkahelyen?

Figyelt kérdés

Betegségszezon van és vannak kollégák, akik full betegen jönnek be dolgozni az irodába.


Én meg sajnos mindent elkapok, a hétvégén viszont fontos programom van, nem akarok most lebetegedni. Nyilván észreveszi a beteg kolléga, ha felveszem a maszkot és levágja, hogy miatta, mennyire lennék ezzel bunkó?



nov. 30. 10:04
A kérdező szavazást indított:
Igen, bunkó dolog lenne
Nem az
17 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Semennyire.


Pláne, hpgy a légkondi is simán teríti a bacikat és vírusokat, uh ha ennyire tartasz h elkapod, akkor ne csak akor vedd fel amikor a kollega a közelben van. Hagyd magadon végig nyugodtan.


Igazából a kollegád vagy kollegáid a bunkók. Ha már valaki bemegy betegen akkor húzon maszkot.

nov. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

A fő kérdés nem az, hogy a védekezésed bunkóságérzetet kelt vagy sem, hanem az, hogy ez megvéd-e tégedet? Működik-e? Mert eddig úgy tudtam, hogy a maszk inkább a bacik, vírusok kilélegzéskori kijutását fogja meg, tehát nem a viselőt védi, hanem a környezetét.

Az lenne etikus, ha a taknyos krahácsoló truttyogó delikvensek hordanák.

nov. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak az ffp2es maszknak van ertelme vedekezes szempontjabol.

En felvennem.a helyedben amugy. Szerintem az a bunko aki betegen bemesz dolgozni

nov. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2-es igen, működik. A Covid óta vettem észre, hogy távol tartja a megfázásos dolgokat, azóta sokszor alkalmazom is, ha olyan van mondjuk náthás vagyok.

Sima maszk is megteszi.

nov. 30. 10:29
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, miért gondolod, hogy bunkóság, de attól még nem az. Ez olyan, mintha lenne térdszorító a lábadon, hogy ne erőltesd meg, vagy vastagabb zokni, hogy ne fázz fel.


Én a puszilkodást szoktam ilyenkor nullára csökkenteni, bárkinek van névnapja, szülinapja munkahelyen, felköszöntöm, de nem adok puszit, aztán egy csomóan háborognak hogy de nekik semmi bajuk. És?


Engedd el, nem vagy bunkó.

nov. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%
Csak a gyengék betegszenek le. 7 éve sportolok, figyelek a kajámra és folyamatosan megy a vitamin. Ebben a hét évben, az orrom sem fújtam ki jóformán. Esetleg ha érzem, hogy na most lesz valami, véget ér mielőtt kifejlődne bennem.
nov. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem. Én akkor veszem fel, ha én érzem, hogy beteg leszek. Nem vagyok benne biztos, hogy tényleg véd, hogy én ne kapjak el valamit, de legalább én nem köpöm szét a bacikat.
nov. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6-os válaszolónak csak annyi, hogy lehetek még várandós vagy kaphatok kemoterápiás kezelést is éppen, nem volt benne a kérdés leírásában.

(Meg még ezer más oka lehet...)

nov. 30. 10:43
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
Ha már feltételezésekkel élsz, akkor én is megetenném. Lehetnél akár egy olyan ember is, aki tesz azért, hogy erősítse az immunrendszerét, testét és lelkét, de könnyebb maszkot húzni és parázni egész nap.
nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Már jóval Covid előtt volt olyan kollégám, aki amikor kicsit taknyosan jött dolgozni ő maga húzott maszkot, hogy ne adja át másnak.
nov. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!