Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a bajom? Pokolian...

Mi lehet a bajom? Pokolian vagyok egyszerűen ùgy érzem beleőrülök már ebbe.

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben nagyon rosszul vagyok. Október óta folyamatosan beteg vagyok, egyszerűen nem tudok meggyógyulni. A háziorvos tesz rám. Emellé még jött az is, hogy kb egy hónapja folyamatosan hànyingerem van(nem vagyok terhes) szédülök,esténként ráz a hideg, hőemelkedésem van plusz most még a bölcsességfogaim is durván begyulladtak. Egyszerűen ùgy érzem magam, mintha ez egy rémálom lenne én pedig már biztosan beleőrülök..egyetlen orvos se hinne nekem ha ezt mind elmondanám, de még az is erősen hidegen hagyja őket, hogy nem tudok egyszerűen kimászni egy betegségből már több, mind 3 hónapja.

dec. 16. 23:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*sokszor erős éjszakai izzadás is van aztán meg hidegrázás. 27/N
dec. 16. 23:26
 2/11 anonim ***** válasza:

A tuberkulózis gyanúja felmerült már? Talán ebben az irányban lenne célszerű vizsgálódni.

A gyakori fertőzések vérképzőszervi rákokra is jellemzőek.

Vérképet, vizeletet gondolom, kért a háziorvos. Ha nem, kérj tőle.

Jobbulást!

[link]

[link]

dec. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Csabi34 ***** válasza:
46%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz időszakon mész keresztül. Fontos, hogy tudatában legyél annak, hogy az egészségügyi problémák nemcsak fizikai, hanem pszichológiai okokból is eredhetnek, és az állandó betegségérzet komoly stresszforrás lehet. A leírt tünetek, mint a folyamatos hányinger, szédülés, éjszakai izzadás és hidegrázás, valamint a gyulladásos problémák, többféle egészségügyi állapotra is utalhatnak, és fontos, hogy alaposan kivizsgálják őket.


Az orvosokkal való kommunikáció során fontos, hogy nyíltan és részletesen beszélj a tüneteidről, és ragaszkodj ahhoz, hogy komolyan vegyék a panaszaidat. Itt van néhány lépés, amit megtehetsz:


Ismételt orvoslátogatás: Menj vissza a háziorvosodhoz, vagy ha lehetséges, keress fel egy másik orvost egy második véleményért. Fontos, hogy elmondj mindent, ami azzal kapcsolatos, amit tapasztalsz.


Szakorvosi konzultáció: Kérj beutalót szakorvoshoz, például belgyógyászhoz, fertőző betegségek szakorvosához, endokrinológushoz vagy akár pszichiáterhez, attól függően, hogy milyen tüneteid vannak.


Részletes kivizsgálás: Kérj megfelelő laborvizsgálatokat (vérvizsgálatokat, hormonszint-mérést stb.), képalkotó diagnosztikát (pl. röntgen, ultrahang vagy CT), valamint egyéb szükséges teszteket, amelyek segíthetnek a diagnózis felállításában.


Fogászati problémák kezelése: A bölcsességfogak gyulladása önmagában is okozhat általános betegségérzetet, így fontos, hogy fogorvoshoz fordulj a fogaid állapotának megtekintése és szükség esetén kezelése érdekében.


Mentális egészség: Ne hanyagold el a mentális egészségedet sem. A stressz, szorongás és depresszió fizikai tüneteket is okozhatnak. Ha úgy érzed, hogy a helyzet kezelhetetlenné válik, pszichológushoz vagy pszichiáterhez fordulás is indokolt lehet.


Támogató környezet: Keresd a támogatást a családodnál, barátaidnál, vagy találj egy támogató csoportot, ahol megoszthatod a tapasztalataidat és ahol mások is hasonló helyzetben vannak.


Kérlek, vegyél komolyan minden tünetet, és ne hagyd, hogy elutasítva érezd magad. Az orvosok feladata, hogy segítsenek a betegeiknek, és te jogosult vagy a megfelelő ellátásra. Az egészséged a legfontosabb, és soha nem szabad feladni a keresést a megoldásért.

dec. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves 2! Csak egy általános vérképet nézett a háziorvos, semmi mást. Németországban élek és itt egyszerűen valami katasztrófa a rendszer (szerintem még rosszabb, mint Mo-on) vagy lehet, hogy azért kapja ezt a bánàsmòdot az ember,mert külföldi.
dec. 17. 11:37
 5/11 Csabi34 ***** válasza:

Én a helyedben visszamennék, és kérnék egy részletesebb kivizsgálást.

Hogyha ezt az orvos megtagadja, akkor mondd meg neki, hogy rasszista diszkrimináció miatt panaszt fogsz beadni az egészségügyi ombudsman-nak (Patientenfürsprecher, Patientenbeauftragter vagy valami ilyesmi: Der Beauftragte der Bundesregierung für die Belange der Patientinnen und Patienten).

Ha ez sem sikerül, vagy nem akarsz panaszt tenni, akkor fontold meg, hogy átmész egy másik háziorvoshoz. Nem minden orvos rasszista.

dec. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, köze van-e ennek ahhoz, hogy külföldi vagy. Az az érdekes, hogy sokan a magyar és a német egészségügyi rendszer összehasonlításakor a németet hozzák ki jobbnak. Szülésnél pl. Nem tudom, hogy ami veled van, rendszerhiba-e, vagy az adott orvos hibája-e.
dec. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Már voltam más orvosnál is. Ugyanez volt.. és itt küzdelem megy azért is, hogy egy háziorvos felvegyen. Ahogy én tapasztaltam ritka a jó orvos, mint a fehér holló. Eddig kb 2-3 kivétellel (4 év alatt) csak olyannal találkoztam, aki mindenre tett, semmit nem akart kivizsgálni, közölte, hogy úgy sincs semmi bajom. Lehet a németekkel nem így bánnak, vagy tartomány függő is a dolog,de azt tudom, hogy nagyon sok baj van itt ,csak remekül meg a hazudozás kifelé. Teljesen tehetetlennek érzem magam.
dec. 17. 13:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Merrefelé élsz Németországban?

Amúgy ha van magyarországi tébéd, lehet, hogy jobban jársz, ha hazajössz kivizsgáltatni magad. Bár készülj fel, hogy itt nagyon nagy várólisták vannak és inkább magánba célszerű menni, ha gyorsan akarsz orvost.

dec. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nincsen sajnos magyarországi tb-m meg sajnos lehetőségem se hosszú időn át otthon tartózkodni..
dec. 17. 13:58
 10/11 A kérdező kommentje:
*Nordrhein-Westfalen tartományban élek.
dec. 17. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!