Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez anorexia? Vagy mi? Teljesen...

Ez anorexia? Vagy mi? Teljesen beleőrülök...

Figyelt kérdés

Olyan szinten bűntudatom van az évestől hogy a hét napból egyetlen egy napon eszek, a többi meg kínkeserves koplalás...az étellel szembeni bűntudat akkora bennem, hogy legyőzi az éhséget és akármilyen éhes vagyok, nem tudok enni tőle. Az az egyetlen dolog okoz örömet ha a mérleg egyre kevesebbet és kevesebbet mutat. Aludni sokszor alig birok, nyugtalan vagyok és kajával kapcsolatos rémálmaim vannak. Nehéznek érzem az egész testem, a tömegem, pedig a BMI-m nem több 15,4-nél. Betegesen mérem a testsulyom, naponta akár 20-szor is, minden pisilés után mérlegre állok. És amikor látom hogy egyre kevesebb, hatalmába kerít egy eufórikus érzés. Borzasztóan éhes vagyok mindig és ezen a ponton rengeteget tudnék enni, de nem teszem mert túl nagy a belső ellenállás. A testemmel kapcsolatban. Nem azt mondom hogy 150 kg-osnak látom magam. Csak amikor tükörbe nézek, mindenhol vastagnak látom magam és egyre csak fogyni akarok. Sokat olvastam az anorexiárol, én nem akarom magamnak bebeszélni hogy az vagyok de sok jel arra utal.

Mi a franc ez szerintetek??


2022. dec. 3. 04:56
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Az, minél hamarabb keress fel pszichológust.
2022. dec. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Szerinted ha nem anorexia, akkor mégis mi?

Milyen más lehetőséget tudsz még elképzelni? Influenza, torokgyík?

Amúgy miért képzeled azt, hogy a vánnyadt test fog boldoggá tenni?

2022. dec. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
Igen. Bár félek, hogy a beteg tudatoddal éppen ilyen ezt megerősítő válaszokra vársz :(
2022. dec. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
Mindenkit lepontoz a hülye.
2022. dec. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez az,az anorexia nem más mint egy testképzavar, kezelni kell mert elöbb utóbb baj lesz, ami az életedbe kerülhet
nov. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!