Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagy csomó az egyik mellben...

Nagy csomó az egyik mellben csak rosszindulatú elváltozás lehet vagy esetleg más is? Pl fibroadenoma vagy hasonló?

Figyelt kérdés

Január elején megyek vele orvoshoz, mert egy ideje van csomó a bal mellemben. De sokáig nem változott, viszont hirtelen nagyon megnőtt és most már fáj is.


Olvastam hogy létezik óriás fibroadenoma, melynek elég ijesztő tünetei is lehetnek, mint pl a bőrelváltozások, váladékozás, valamint olyan tüneteket is produkálhat, amely rosszindulatú elváltozás esetén lehet. Mégis fibroadenoma.


Nekem a nagy méreten kívül és a fájdalmon kívül nincs más tünetem.


Tudom hogy mindenképpen meg kell vizsgáltatni, de azért ugye elképzelhető hogy nem nagy bajról van szó?


Azt olvastam hogy a fibroadenoma leginkább a bal mellet érint azon belül is a külső, felső részt. Állítólag a nagyon fiataloknál sokkal jobban mozgatható, viszont idősebb korban kevésbé. Óriás fibroadenománál olvastam olyan konkrét esetet akinek a hónaljban lévő nyirokcsomónál is volt tünet. Nekem olyan mintha az izmokat húzná, mivel súlya van. Tehát a bal hónalj résznél mintha valami nehezet emeltem volna, olyan érzésem van, de csomót nem tapintottam, kis csomót sem éreztem a hónaljamban.


Tehát nem az orvost akarom elkerülni és azért érdeklődöm, hanem csak tapasztalatokat szeretnék olvasni hogy esetleg ez a betegség esetenként eltérhet az interneten leírt sémáktól és más tüneteket is adhat, ami még nem súlyos betegségre utal.

Orvoshoz mindenképpen megyek, amilyen hamar csak tudok.


dec. 27. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Létezik, és ciklustól függően meg tud duzzadni.
dec. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Létezik és valóban, be tud picit durranni a ciklus bizonyos pontjain, mivel hasonló mirigyes állományból áll, mint a mell többi része.

Nekem 17 évesen volt egy 1x1 centis ki fibroadenómám, 3 hónapra a megállapítás után mentem kontrollra, háromszorosára nőtt akkorra, szóval ki is műtötték gyorsan. Semmi tünetem nem volt, csak megtaláltam. Mozgatható, kemény kis csomó volt.

Most egyedül azon izgulok, hogy hogyan megy majd a szoptatás ha márciusban megszülök. A sebész igyekezett óvatos lenni, de mondta, hogy egy-két tejmirigy biztosan megsérült sajnos.

dec. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nekem az a bajom hogy az enyém nem mozgatható.

Csak januárban tudok menni vizsgálatra.

Itt a gyakorin olvasgattam erről és találtam valakit aki szintén azt írta hogy a fibroadenomája nem mozgott, de a vizsgálat eredményei alapján tuti fibroadenoma volt és neki el is múlt a szoptatást követően.

Szóval azért arra is lehet esély hogy egy nem mozgó dolog még akár jóindulatú is lehet?

Nekem a nyakamnál van egy kisebb myirokcsomó, ami már kb 15 éve ott van, semmi kórosat nem produkál, annyi hogy megfázásnál van hogy érzem, de az sem mozog, mégsem kóros elváltozás.

Ez a mellemben lévő csomó egy éve megvan már, csak nem ekkora volt. Júliusban éreztem egy teljes hónapig hogy fájt az egész mellém és a csomó körül is meg voltak duzzadva a dolgok. Én arra gondoltam hogy előtte sokat nyomkodtam és vizsgálgattam hogy mi lehet, de augusztusban elmúlt a fájdalom és a duzzanat is, annyira hogy szinte a csomót is alig éreztem. Ezért nem aggódtam, mert azt is olvastam hogy ha valami komoly baj van, akkor nem csökken a mérete és nem hat rá a ciklus, menstruáció stb.

Aztán kb 1 hónapja arra ébredtem, hogy megduzzadt a csomó elég nagyra de olyan volt mintha elnyomás volna alvás közben, mert mintha a helyzete is változott volna. Sőt néha mintha változtatná az elhelyezkedését is a mellemben, mert amikor melltartót viselek egészen felnyomja a csomót, de mikor itthon vagyok akkor lejjebb kerül mell külső és alsó részébe is, a mellbimbó mögött is érzem.

Továbbra is azt mondom, mindenképp megmutatom orvosnak, csak jó olyanokat is olvasni mikor ijesztő elváltozások akár jóindulatú dolgokat is jelenthetnek.

Külföldi oldalakon olvastam elég durva eseteket képekkel illusztrálva óriás fibroadenomákat mikor teljesen rosszindulatú elváltozások jeleit mutatták a daganatok, de a műtétek után a szövettan jóindulatú elváltozásokat igazoltak.

Persze azzal is tisztában vagyok hogy bizonyos apróság akkor tűnő kis pici csomók is lehetnek komoly betegségek tünetei, tehát mindenre lehet esély amíg nincs eredmény.

dec. 30. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!