Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kontaminált vékonybél szindróm...

Kontaminált vékonybél szindróma(sibo) esetében milyen probiotikumot használjak?

Figyelt kérdés
Hogy tudom egyáltalán megállapítani hogy a baktériumok aránya milyen irányba tolódott el? Mert ugye ennek függvényében kéne kiválasztanom a probiotikumot. Amúgy zárójelben hozzátenném hogy kilégzéses és egyéb vizsgálatok hiányában a sibo egyenlőre csak teória. A legmeghatárózóbb tüneteim: puffadás, szelelés, szélgörcs, székelési inger. Milyen probiotikumot ajánlanátok?

jan. 1. 17:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Feltaláltál egy új betegséget.
jan. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért ő találta ki?

Az egy betegség,ami kilégzéses vizsgálattal mutatható ki.

jan. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Protexint, Biokultot szoktak ajánlani a szakorvosok. De ha valóban SIBO akkor Normix nevű gyógyszer sem ártana, hiszen az pont arra van kitalálva.
jan. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Egy Normix kúrán már átestem.
jan. 1. 18:14
 5/15 anonim ***** válasza:

Próbáld az egyszerű cukrokat, a fehér lisztet keményen csökkenteni .

A rostokat meg nagyon lassan, óvatosan emelni.

jan. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, a szénhidrát leredukálása valóban pozitív irányba mozdította a dolgokat, de sajnos így sem tökéletes és tapasztalataim szerint akár egy csaló étkezés"" is elég ahhoz hogy 48 órára tönkre tegye az egészet.
jan. 2. 09:27
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Jobban vagy?

Sajnos én is ebben szenvedek 5 hónapja. Normixot is szedtem már 3x, probiotikumokat

Esetleg valami ötlettel tudnál segíteni?

márc. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Fodmap diétét próbáld ki, szénhidrátot minél jobban le kell redukálni szóval mehet akár ketogén diéta is. Glutén, laktóz elhagyását szokták javasolni, nekem semmit segített.

Minél kevesebbet kell enni, naponta inkább 1-2 étkezés mintsem 4-5 kisebb, mert nincs ideje az emésztőrendszernek megbírkózni a kajával mielőtt rátolnád a kövi adagot. Este szoktam nagyobb adagot enni mert így alvás közben van ideje és ideális körülménye dolgozni az emésztőrenrszernek.

Probiotikumot kell szedni, akkor most szeretném kipróbálni a herbafermet, akkor omega 3, kollagén, b12 vitamin, meg minden vitamin amit a tested visszajelzései tükrében igényel az immunrendszered, mert ugye a túlszaporodott baktériumok felemésztik a szervezet elől a vitaminokat, ezért szedem a b12 például mert rossz a memóriám, az segít rajta. Lehet szedni emésztő enzimet is akkor szüretlen almaecet supportálja a gyomorsavat ami létfontosságú fázis az emésztésben.

Akkor minden nap ugyanakkor kell enni és nagyjából ugyanazt akkor beáll a bioritmus és nem lesznek kelleketlen meglepetések mert mindig ugyanakkor székelsz. Ezekkel így nagyjából élhető a dolog, bár nekem 1 éve tart. De ezekkel így legalább eljutottam az öngyilkos leszek állapotból abba hogy rohadjon meg az isten hogy így kell leélnem az életem:'D Ha nagyon oda figyelek mindenre akkor 90%-os az állapotom. Most tervezek egy második normix kúrát közvetlen utána herbaferm és probiotikum. Azt ne is boncolgassuk hogy az elmúlt egy évben mennyi időt és pénzt emésztett ez fel.. a cigi leszokás után kezdődött minden, már azon filózok hogy vissza szokok, hátha elmúlik. Ha választanom kéne hogy még 20 év és egy tüdőrák vagy 40 év ezzel a betegséggel akkor csikorgó kerékkel mennék a dohányboltba.

márc. 3. 18:18
 9/15 anonim ***** válasza:

Durva😔

Borzasztó ez és nem lehet szabadulni tőle ..nekem a doki megtiltotta a probiotikumot, mondván, hogy ne szaporírsam tovább, mikor így is sok van.

Nekem ez szerintem hormonális okok miatt jött elő. Azzal kezdődött, hogy mellembe csomók, hajhullás, majd ez a nyavaja. Szerintem ezek valahol összefüggnek.

Teljesen ki vagyok borulva már, az őrület határán állok. Főleg a fogyás miatt.

márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én már megjártak a pszichiátriát, pszichológus stb szedtem gyógyszereket scippát, mirzatent, frontin, sokat segítettek, pedig nem vagyok a híve annak hogy marék számra szedjük a pirulákat de ha el van keseredve az ember akkor mindent megpróbál. Leszoktam a cigiről, sportolok 10 éve, egészségesen táplálkozok erre..nagyon elkeserítő.
márc. 3. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!