Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PET CT mindenféle (ha van)...

PET CT mindenféle (ha van) daganatot kimutat?

Figyelt kérdés

Vagy mire jó?

Úgy hallottam, hogy annyira jó, hogy nemcsak a meglévő daganatot, de már a kezdetlegest is kimutatja... ez igaz?


jan. 21. 21:09
1 2 3
 1/26 Ypszilon1980 ***** válasza:
77%
Lényegében igen, az izotóp miatt már akár egy anyagcsere szinten is ki tud mutatni elváltozást, alaki eltérést is a szervekben, szóval nagyon részletes és jelenleg ez a legkorszerűbb. Daganatoknál meg már a legkezdetibb stádiumot is.
jan. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

A standard eljaras PET CT ha neoplasztikus kondicio merul fel, vagy olyan a verkep, stb.., igen. De MRI is szokott lenni. PET egy tracert hasznal, un. kontraszt anyagot amit beinjektalnak a metabolikus aktivitas kimutatasara - fiziologiara.


A CT rontgen sugarakkal meri at a tested egy reszet, vagy egesz reszet, ez rovid ido szokott lenni, felulettol fuggoen (5 - 20 perc, de inkabb 5 - 10 perc a gyakori), ez az anatomiajat mutatja meg a testednek.


A PET meg CT-t kombinalva pontos kepet lehet kapni ha van valami abnormalitas.

jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

És ide onkológus adhat beutalót, hogy ingyenes legyen?

Vagy csak annak "jár" akinek van pénze?

jan. 21. 21:33
 4/26 A kérdező kommentje:

Esetleges polipot is mutat?

vagy inkább a daganatokat? (jót is rosszat is)

jan. 21. 21:35
 5/26 Ypszilon1980 ***** válasza:
Onkológus természetesen adhat beutalót erre és akkor ingyenes, ha van TB, csak baromi nagy a várólista, de lehet fizetősben is, csak most nem tudom azt, hogy erre is mindenképpen kell-e beutaló.
jan. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

5:

Köszönöm szépen az infókat

Megpróbálok onkológussal beszélni

A megyében nem találtam ilyen vizsgálatot, csak Pesten


(Gondolom, hogyha fizetős akkor lehet beutaló nélkül is, különben minek fizetnének, ha ingyen is lehet...)

Amiket találtam Pesten 270.000 Ft -300.000 Ft körül vannak

jan. 21. 21:42
 7/26 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem vagyok biztos benne, hogy beutaló nélkül be tudsz jutni ilyen vizsgálatra, de ezt kérdezd meg az orvostól, mert lehet csak egy külön előjegyzési rendszeren keresztül tud neked időpontot foglalni. A fizetős szolgáltatás inkább azoknak való, akiknek van pénzük és nem akarnak sokat várni, vagy azoknak, akiknek nincs érvényes TB-jük, illetve ha valaki olyan betegségcsoportot akar ezzel vizsgáltatni, amit az OEP nem finanszíroz.
jan. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Megkérdezem az onkológust mindenképp, tud e adni beutalót, csak nagyon nehéz őt elérni.

Csütörtökönként veszi fel a telefont az asszisztens, akkor adnak időpontot, de nem tudom hogy ezt hogy adjam elő, mert nem telefonon szeretném . Ott mindig leráznak, de valahogy meg csak kellene egy időpont, amikor oda tudok menni és kérdezni. Én nem vagyok benne a gépbe csak Anyukám, lehet hogy az ő nevére kellene az időpontot kérnem ,amikor tudok beszélni az orvossal, fogalmam nincs


(Egy biztos az asszisztense, egy ősbunkó

Legutóbb anyukám volt ott, ment a rendelés.

Csütörtöki nap volt, amikor lehet telefonálni időpontért. Anyukám egyébként is bent volt a kórházban más ügyben. Oda ment az onkológiára és szeretett volna időpontot kérni, a p*csa meg elküldte, hogy telefon kell. Nem hiszem el, hogy nehéz lett volna felcsapni a naptárt és mondani szegénynek egy időpontot, ha már ott van. Szegény alig tud telefonálni, egyszerű nyomógombos telója van, örül ha tudja mivel kell felvenni, meg letenni azt a telefont-.-')

jan. 21. 22:16
 9/26 Ypszilon1980 ***** válasza:
63%
Annyira ezt most nem értem , talán én nem figyeltem, de te most nem értem mi alapján akarnál egy onkológussal konzultálni. Anyukád helyett te nem fogsz tudni menni oda, hiába az ő nevére kéred az időpontot. TB terhére csak akkor tudsz menni ilyen vizsgálatra, ha a betegséged indokolja, ergo ha te egészséges vagy, nincs daganatos kórelőzményed, vagy éppen ennek kivizsgálásában nem veszel részt, akkor nem. Egyébként információt tud erről a háziorvosod is adni, mi ennek a menete, stb.
jan. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Ez a háziorvos semmit nem ér

Volt egy vastagbél szűrésen ami pozitív lett

Egyből írta a tükrözésre a beutalót (ami oké nyilván ez a protokol)

De soha nem volt még ott, semmit nem mondott el, mit kell előtte enni, meddig lehet enni, se hashajtó recept... semmi


A másik hogy mell daganata volt (műtötték)

és jár onkológiára 3 havonta

Mammográfiára évente

Lényeg, hogy ezért gondoltam, hogy amikor megy az onkológiára akkor kellene kérni illetve kérdezni az onkológust, hogy a vastagbél szűrés mintha miatt ezt a PET CT-t lehetne e neki ingyen, tudna e adni beutalót


Ha nem muszáj, akkor ez talán a tükrözésnél kíméletesebb.

Nagyon fél tőle, mióta tudja, hogy oda kell menjen aludni sem tud, csak altatóval...

Az meg, hogy én nem vagyok a gépben arra értettem csak, hogy azt tudják, hogy én szoktam menni vele kísérni, csak annyi hogy ő most nincs a városban, ha adnának esetleg időpontot jövőhétre akkor nem tudna jönni. De igazából neki nem is kellene, mert csak én kérdezni szeretném az orvost, h érdemes lenne e a PET CT és h tudna e adni beutalót.

Egyébként Febr közepére van időpontja a 3 havi konzultációra (azért is ilyen későn mert tudtuk hogy a jövőhéten nem lesz a városban)

De én eltudnék menni, nélküle (egyénként is mindig kell vele menni valakinek) és ez lenne a kérdésem, hogy a vastagbél minta miatt tud e és érdemes lenne e ez a PET CT vagy mindenképp a tükrözés


( Bonyolult tudom , én sem mindig tudom már követni mikor hova kell menni)

jan. 21. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!