Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PET CT mindenféle (ha van)...

PET CT mindenféle (ha van) daganatot kimutat?

Figyelt kérdés

Vagy mire jó?

Úgy hallottam, hogy annyira jó, hogy nemcsak a meglévő daganatot, de már a kezdetlegest is kimutatja... ez igaz?


jan. 21. 21:09
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Lényeget nem írtam elnézést, bele vagyok már ebbe fáradva

Tehát a vizsgálat anyukámnak lenne nem nekem

Én csak próbálok neki orvost, vizsgálatot, időpontot... és mindent mást intézni

jan. 21. 22:50
 12/26 anonim ***** válasza:
94%
Értem, neki kell. Ezt akkor neki kell intéznie, max te ha van erre felhatalmazásod. De akkor próbáld az orvosát felkeresni, hátha tud neked erre választ adni.
jan. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
1%

Még sima kotrasztos MR-t sem csinálnak magánban sem beutaló (pontosabban orvosi javaslat) nélkül.

A PET meg igazából egy rákkeltő vizsgálat, szóval nem játék. A CT is veszélyes, hatalmas röntgen dózist kap a paciens.

jan. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%

13


Igen, a repulon is tobb sugarzast kapsz mint lent a foldon. A cigiben is van sugarzas, sot a bananban is.


Evente mennyi ember hal meg PET CT vagy hasonlo sugarzas miatt. Hagyjuk ezt a baromsagot szerintem... standard modszer meg surgossegi esetben is a CT, a PET meg minimalis radioaktiv anyagot tartalmaz. Egyaltalan nincs a veszelyes dozisban. Az szamit milyen gyakran mesz ilyen tomografiara. Ha 5 evente egyszer, semmi bajod nem lesz. ha 1 evben minden honapban 2 szer, az baj.


Nem kell itt veszmadarnak lenni, teljesen oke a CT es a RT es a PET CT is. Rakosoknal meg szinte kotelezo vagy ez vagy az MRI, mert figyelni kell a metastasist. Akkor alapbol a rakosat rontjuk az eselyet? Ez mar konteo szint, ne menj ilyenbe bele ha lehet...

jan. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

#14: miért lenne konteo?

Nem hal meg ott helyben, ahogy a repülőn sem kapsz sugárbetegséget.

Ez az egész VALÓSZÍNŰSÉGEK játéka.

A dohányos sem hal meg a cigitől. Van aki tüdőrákos lesz 30 év múlva, van aki nem.

Aki rakos, annak már úgymond mindegy, mert ha nem kezelik, lehet hogy egy éve sincs hátra, CT vagy PET scanek sorozatával meg elélhet még 15-20 évet is, úgyis a kiújuló rák előbb elviszi.

jan. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

12:

De nem érted, hogy nem tudja intézni???

Nyilván nem unalmamból csinálom helyette.

Írni sem tud, baleset miatt... nem fogom részletezni

Telefonálni sem tud, örül, ha megismerni mivel kell felvenni a telefont

Persze majd meghatalmazást írok, dehogy írok én semmit. 2024-et írunk nem az őskorban vagyunk. Meg nem is a bankba megyek, szerinted, az orvos, majd meghatalmazást fog kérni, hogy én segítséget kérek, hogy milyen vizsgálatra menjen???


ÉPP EZ AZ A PROBLÉMA, hogy az orvost akarok felkeresni, de megtudod mondani, hogy ha nem lehet csak időpontra bejutni, és csak febr közepére adott?

addig én is eljutottam, hogy az orvossal szeretnék beszélni, de nem érek rá febr közepéig várni, hogy mégis mit mond az orvos


Köszi a borzasztóan hasznos tippeket!

jan. 22. 14:05
 17/26 A kérdező kommentje:

13:

Ekkora baromságokat ne írj már ide légyszíves, van elég gond...

jan. 22. 14:08
 18/26 A kérdező kommentje:

14:

Egyetértek

Több mint 5 éve volt PET CT vizsgálaton, most találtak nála valamit, ezért szeretnék beszélni az onkológussal, hogy mi legyen de nem tudtam eddig még elérni, csak febr közepére van időpontja

jan. 22. 14:11
 19/26 A kérdező kommentje:

15:

Te miről beszélsz??

Szerinted mindenkinél kiújul ez a betegség?

Nem törvényszerű, de aki hülye az hülye, nem fogom neked magyarázni

jan. 22. 14:13
 20/26 anonim ***** válasza:
Rendben, azért írtam, hogyha el tudod, akkor intézd te, azzal, hogy az orvosát felkeresed, nem történik semmi, oké sokára van időpont, de nem tudsz mit csinálni, PET-CT-t csak ő kérhet neki, vagy ő tehet javaslatot erre, nincs más mód.
jan. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!