Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az jó ha étkezés után 2...

Az jó ha étkezés után 2 órávan 5,5 a cukor?

Figyelt kérdés
Nem vagyok cukorbeteg, csak tesztelem a vércukrom. Ujbegy szúrással. Elöző este party volt. Böséges evés után 2 órával a cukor 5.5 volt. Másnap reggel viszon t 6.4. A müszer szerint 5,6 ig jó éhgyomorra. Amit nem értek hogy evés után 2 órával alacsonyabb mint reggel, ez normál így, vagy mire utal?

febr. 17. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Ez erre utal, hogy hipochonder vagy. Aki saját magának szurkálja az ujját random, az beteg. Nekem még sosem jutott eszembe ilyesmi.
febr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha előző este parti volt és sokat ettél-ittál, akkor simán lehet reggel magas a vércukor.

Úgy mérd reggel, hogy előző este normálisan étkezel, nem eszel édeset, nem fogyasztasz alkoholt meg édesített üdítőt és az étkezés és a mérés között teljen el kb 10-12 óra.

febr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Mennyi szénhidrát volt az étkezés utáni 2 órás mérés előtt?

Mennyi volt az +éhomi" mérés előtt 10-12 órával? Vannak amik lassan szívódnak fel ilyen körülmények között.

Tuti választ akkor kapsz, ha éhomi előtt laborban (nem otthon) 12 órával az utolsó, normáis étkezés után mérnek éhomi vércukrot, majd 75 gramm glukóz megivása után 120 perccel mérnek laborban vércukrot, esetleg inzulin szintet. Túlsúly?

febr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezek az értékek teljesen normálisak.
febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az éhgyomri 6.4 nem normális. Ha csak egyszer-kétszer, ritka esetben fordul elő reggel a 6.4, pláne ha csak ilyen bulis napok után, akkor nem aggódnék. Akkor sem, ha fél éjszaka buliztál, ettél, mert akkor a reggeli mérés nem lesz éhgyomri.


De ha csak egyszer is előfordul átaludt éjszaka után, nem hagynám annyiban a dolgot és pár napig, egy-két hétig bizony méregetném. Reggel is, és étkezés után is (akár nem csak 2 órával hanem 1 órával is, ha nagyon alapos akarok lenni, mert az se mindegy, meddig megy föl).


És tényleg, ha többet nem fordul elő akkor megnyugodhatsz, de ha rendszeresen 6 fölöttieket mérsz reggel, 8-10 órával az utolsó étkezés után, akkor bizony felkeresném a háziorvost és kikérném a véleményét.


A többinek, hogy étkezés után mik a normális és mik az ideális értékek, olvass utána, ha érdekel. Orvosilag viszonylag magas értékek az elfogadottak, de vannak "egészségguruk", akik szerint alacsonyabb limit alatt maradni az ideális, ha hosszú életet szeretnél élni, akkor ehhez kell alakítani az étrendedet. Te döntöd el, kinek hiszel, de ahhoz rendesen utána kell olvasni.


Még egy fontos apróság: mérés előtt moss kezet. Ha egy ici-pici cukor van a bőrödön, mert mondjuk megfogtál egy almát, máris hülyeséget mérhetsz.

febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#1

Szerintem a beteg az te vagy. Neked biztos hogy pszihologushoz kell fordulnod. Aki az egeszsége megörzesevel foglalkozik az beteg. Legyszives maradj ki ebből. Azt viszont megköszönöm.


#2

12 órára nem gondoltam, hogy kell annyi.


#3

Sütemény volt a vége.

10-12 óra nem volt de a laborba is azt mondják hogy este 23h 24h utan ne együnk. Tartom a súlyom évek óta. Max pár kg túlsúly lehet ami nem több mint 3-4 kg.

#5

Pont azért mérem hogy az optimalis értéken maradjon, illetve tudjam hogy kell e ügyelni.

febr. 17. 22:26
 7/8 anonim ***** válasza:

#6, ebben az esetben itt javaslom az utánaolvasást folytatni:


[link]


Az értékek átváltásához keress netes kalkulátort. Amíg a cikkben leírtak szerint rendben vagy, szerintem nem kell aggódnod. Ha már túlléped rendszeresen, az se számít cukorbetegségnek, de szerintem akkor érdemes étrendet módosítani, vagy lefogyni vagy valami, mert magától csak rosszabbodni fog.

febr. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
febr. 18. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!