Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jövőhéten megyek pulmonológiár...

Jövőhéten megyek pulmonológiára és egy kicsit félek. Valaki aki kicsit jártas légzőszervi gondokba?

Figyelt kérdés

22/F nem dohányzotam sose, se vape meg ilyenek. 20évesen volt egy spontán feszülő PTX-em (légmell) ami nem tapadt ki így VATS műtéttel levágtak egy darabot a tüdőcsúcsból és kitapasztották.

CT és a röntgenem rendben volt,nem láttak bullákat se semmit. VATS műtét után viszont a szövettan írt egy 4x4mm-es lyukat és hogy "subpleurálisan emphysematous tüdőállomány okozhatta a PTX-em" azóta diagnózisba oda írták hogy "Emphysema" de tüdőgondozóba csak annyit mondtak fiatal soványoknál kialakul a PTX, ne aggódjak műtét után nem fog azon az oldalon, max bal oldalt. Ő nem említett nekem semmi emfizémát vagy akármit, de diagnózisba mégis oda van írva a lapomra amit nem értek. Így pár év múlva azt vettem észre hogy a jobb tüdőm még mindig gyengébb, ha jobb oldalt fekszek sípol is kilégzésnél. Elmentem vele Röntgenre mert féltem megint PTX-em van de nem volt semmi, orvos nem hallott sípolást se. Rá 1évre már kicsit erősebben hallottam szóval mentem háziorvoshoz aki szintén nem hall semmilyen sípolást de elküldött kivizsgálásra. Április végéra akartak csak időpontot adni januárban, de aztán sikerűlt most február végére. Háziorvos meg szüleim is aztmondták nem hiszik hogy emphysema okozza de hát mégiscsak félek mivel ez van írva a lapomra. Tünetekről annyit hogy nagyon minimálisak, szóval nagy részt nem vettem észre addig még nem feküdtem a műtött oldalamon, ami 1év volt kb. Nem köhögök, naponta 40percet edzek, sétálok. Nehézlégzésem nincs. Egyetlen gondom hogy sípol kilégzésnél a tüdőm esténként hangosabban, reggel viszont nem hallom annyira. Használtam Ventolin inhalátort amitől teljesen elmúlik 6órára.Aludni nem nagyon tudok elmúlt pár napba már, félek hogy valami komoly gond van velem. Nem tudom hogy ez lehet Asztma

vagy allergia, vagy a műtét utáni hegesedés, de nem akarok emphysemával szenvedni ilyen fiatalon. Már teljesen genetikai selejtnek érzem magam a tüdőmmel. Már csak abba reménykedek hogy nincs komolyabb baj.



febr. 25. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Igazából ha asztma, az egyszerű ügy. A legtöbb esetben tökéletesen kezelhető a mai gyógyszerekkel (érzsd: tünetmentes leszel, csak folyamatosan szedni kell a fenntartó gyógyszert). Gyakorlatilag 0 mellékhatás mellett.
febr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem elso korben pszichesen kene magadban rendberakni a dolgokat. Tortent veled, ami tortent, de meggyogyultal, ugyhogy probalj meg tovabblepni.


Ha semelyik vizsgalat nem mutatott ki problemat, akkor nagy valoszinuseggel nincs is.

febr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!