Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lactose intolerancia?

Lactose intolerancia?

Figyelt kérdés

Már kb 3 hónapja tart nálam az alábbi: eszek valamit---rá fél órára felpuffad a gyomrom-->hasmenés.

Voltam háziorvosnál. Laboreredmény nem mutatott ki semmit, júliusban megyek hasi uh-ra, gasztróra. Addig tesztelek. Ma ettem: péksüteményt, müzlit tejjel és ismét hasmenés követte . Valamikor megiszom egy pohár tejet nincs gond. De olvastam is, hogy egy bizonyos mennyiségnél vehető ez észre. És péksütit enni nem lehet, müzlit tejjel nem lehet. Szóval vannak jelek, hogy laktózérzékeny vagyok. Hogy zajlik egy laktózérzékenység vizsgálat?


2013. jún. 12. 16:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha az lennél,akkor pohár tejtől is bajod lenne.

Péksütik csak egy részében van tejcukor.



laktózvizsgálat: éhgyomorra mész,adnak egy folyadékot,amiben van elég sok tejcukor,megiszod és időnként bele kell fujni egy csőbe.Nem fáj,tényleg csak egy cső,azt nézi,hogy termelődik-e hidrogén a gyomrodban.Ha igen,akkor nem emészted meg a laktózt.

2013. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!