Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A laktóz intolerancia elmúlhat...

A laktóz intolerancia elmúlhat vagy mérséklődhet idővel?

Figyelt kérdés

Már majdnem egy éve laktóz intoleranciám van és nagyon sokat szenvedtem vele. Amint kimutatták laktóz diétát csináltam, de ha laktózosat ettem, akkor mindig vettem be rágótablettát.


Most viszont az elmúlt időben nagyon sok laktózosat ettem úgy, hogy nem vettem be tablettát és érzem, hogy "másabb" az emésztésem olyankor, de nincsenek tőle olyan problémáim (vagy nem olyan intenzívek), mint korábban.


Lehet, hogy elmúlt a laktóz intoleranciám?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. jan. 1. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a diéta és a Lactase tabletta alkalmazás után újra terheled a bélrendszereredet átmenetileg lehetsz szinte tünetmentes , de aztán újra vissza kerülsz ugyan abba a helyzetbe. Nekem már 10 éve meg van, nálam már nem múlik el.

Tulajdonképpen nem zavar, csak az, hogy most már szinte laktóz mentes kaját nem is nagyon tud az ember a boltokban venni,mert adalékanyagként mindenbe beleteszik.

2013. jan. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg elmúlhat ha antibiotikum szedésétől, vagy hasonlótól alakult ki.

Viszont olvastam itt olyan válaszát, akinek pont antibiotikumtól jött elő, és már évek óta nem múlik el.

Tehát elvileg.

2013. jan. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én gyomorbeteg vagyok és olyan gyógyszert szedtem a gyomrom miatt, aminek nagyon magas volt a laktóz tartalma. Hat évig szedtem, mire kialakult a laktóz intolerancia. SZERINTEM ettől a gyógyszertől alakult ki nálam...
2013. jan. 3. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!