Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténmentes étrend okozhat...

Gluténmentes étrend okozhat gluténérzékenységet?

Figyelt kérdés
Korábban paleóztam, most visszaszoktam a gabonákra, lényegtelen, hogy miért. Azóta a fogyást és bőrproblémákat leszámítva megvannak a jellemző tünetek (vérszegénység, sápadtság, puffadás, fáradékonyság, ugyanakkor álmatlanság, betegesség, rossz hangulat stb.) Ami azt illeti, éppenhogy meghíztam, holott mindemellett elment az étvágyam. (A bőrömmel meg sosem voltak gondok.) Lehetséges, hogy ezek gluténérzékenység jelei? Kialakulhatott az étkezés miatt? Úgy hallottam, genetikától függ...

2012. nov. 27. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a lisztallergia és tejmentesség miatt tértem át a paleóra és teljesen rendben voltam, aztán a barátom miatt újra visszatértem a "hagyományos" étkezéshez. Sokkal rosszabbul lettem, mint paleó előtt voltam, súlyosabban jöttek ki a mellékhatások. Orvosom szerint, ha drasztikusan elhagyom az allergizáló ételeket és sok idő után térek vissza rájuk, akkor ne lepődjek meg ha rosszul reagál rá a szervezetem. Szerinte vagy teljesen maradjak el akkor ezekkel, vagy időnként egyek keveset, hogy "szokjam".
2012. nov. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is egy ideje paleózom. Lehetek lisztérzékeny? Elvileg bárki lehet rejtett lisztérzékeny, nem? Ezt hogy mutatják ki? Szeretnék MÁK-os igazolást kapni :D
2012. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
:D Javaslom inkább a mákteát...:) De most komolyan... További tapasztalatok? Van olyan, aki nem tudott visszaszokni? Az elsőnek köszönöm.
2012. nov. 27. 21:41
 4/5 anonim válasza:

2012-11-27 21:20

Szeretnél MÁK-os igazolást kapni???Inkább örülj neki,hogy nem vagy lisztérzékeny,és így TE vagy a MÁKOS nem én,aki lisztérzékeny!!!

2013. jan. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

cseréljünk... én nem eszem lisztet, mert tudom hogy káros és sztem érzem is a hatását, sokkal sokkal jobb ha nem eszem glutént, feleslesen sok gyorsan felszívódó szénhidrátot, sok lektint és fitátot.

milyen teszt kell ahhoz h kimutassák a lisztérzékenységet? nem akarok hetekig kenyeret enni -.-

2013. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!