Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2-es típusú cukorbeteg vagyok....

2-es típusú cukorbeteg vagyok. Mit ehetek és mit kell mellőznöm?

Figyelt kérdés
Ma derült ki, és totálisan magam alatt vagyok.
2013. nov. 12. 14:29
 1/3 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Ne légy magad alatt, ez nem a világvége. Én is az vagyok.

Majd a szakorvos megmondja/megmondta nyilván az eredményt, ennek függvényében a diatetikus előír valami diétát.

A fehér kenyeret, a hagyományos tésztát mellőzni kell, illetve minden olyan dolgot, aminek magas a szénhidrát tartalma. (cukros üdítők, sütik, stb)


Írj még infót, hátha tudok valamennyit segíteni.Ha gondolod, jöhet privátban is.

2013. nov. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de remélem, sikerül valahogy túltenni magad rajta. Hidd el, vannak ennél sokkal rosszabb betegségek is, és még azokkal is megtanulnak emberek együtt élni. De elhiszem, hogy nagyon rossz ez most így...


Hogy mit ehetsz és mit nem, ahhoz annyira nem értek, de cukor helyett tudtommal fogyaszthatsz xilitet (nyírfacukor). Viszont egyszerre túl sokat nem szabad belőle. Egyébként ízre, állagra szinte ugyanolyan, mint a sima cukor, de mégsem az. Állítólag egészséges is. Azt hiszem, gyógynövényboltokban lehet venni.


Mintha azt is hallottam volna, hogy ha mozogsz, akkor több szénhidrátot ehetsz, tehát kevésbé kell sanyargatnod magad. Viszont az orvosodat kérdezd meg erről is meg a xilitről is, mert, mondom, én nem értek hozzá annyira.

2013. nov. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, üdítőkből meg gondolom a light vagy zero változatokat lehet inni, mert azok cukormentesek, édesítőszer van bennük, de ezt is kérdezd meg! Én szoktam light kólát inni, és ugyanolyan az íze, mint a simának.


Az előző válaszoló voltam.

2013. nov. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!