Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a jó megoldás arra,...

Mi lehet a jó megoldás arra, ha egy majd másfél éves megahisztit vág le, mert nem arra megyünk, amerre ő szeretné?

Figyelt kérdés

Fiam elég könnyen elkeseredik, ha valami nem sikerül neki, vagy nem az van, amit ő eltervezett. Panelban lakunk, a kapu kicsit magasabban van, mint a járdaszint, emiatt építettek egy lejtőt (ez nem a lépcsős rámpa, az túloldalt van). A lejtő a főút és az autók felé tart, a játszó meg pont az ellenkező irányban van. Már alapból elé kellett lépnem, hogy a jó irányba menjünk, mert szóra kevésbé hallgat. Kezemet fogva elindult, aztán pár méter múlva összecsuklott és megmakacsolta magát. Ha próbáltam felállítani, rongybabásat játszott. Persze üvöltött, zengett a környék. Egy ideig hagytam, akkor nyugodtan elnézelődött, de nem akartam, hogy a hideg kövön üljön. Akkora hisztit levert, hogy csak néztem, olyan igazi rugózós, visítós, taknya-nyála egybefolyik félét.

Nem tudom, mi lenne ilyen helyzetekben a jó megoldás. Ha otthagyom, tuti felkel és elindul az autók felé. Rángatni vonszolni ugyebár nem fogom. A fenekére nem verek.

Egyszerűen kapjam fel és vigyem? Nálatok mi vált be?

Ha hagytam ülni nem volt gond, csak továbbmenni nem tudtunk.


2013. okt. 15. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az válik be, hogy felveszem és elviszem onnan. Pár méter után már nyugodtan letehetem, csak ki kell mozdítani a hiszti helyszínéről.
2013. okt. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hog yhagyom ülni és megyünk ha megunta. Ha nagyon hideg van és baja esne, akkor felveszem és viszem. De egy szó nélkül. Előbb-utóbb befejezi, hidd el!
2013. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben nem biztos, hogy szimpla hisztiről van szó. Persze nyilván az volt a baja, hogy nem arra mentetek, amerre ő akart, de lehet, hogy azért volt ennyire türelmetlen, mert mondjuk fáj a foga, vagy a torka, vagy csak fáradt. Ezek a dolgok felerősítik az ilyen helyzeteket. Talán a legjobb, ha felveszed, és elviszed, majd leülsz vele valahova, ölbe veszed, és megkérded, hogy mi a baj, fáj-e valahol, stb. Ha nem rendszeres, akkor ne is idegesítsd magad a dolgon, mert akkor nyilván valamilyen egyéb ok állt a dolog hátterében. Ha gyakran ismétlődne akkor meg meg lehet próbálni eleve elkerülni ezeket a helyzeteket. Pl ha rendszeresen az emelkedő miatt megy a balhé, akkor induljatok el eleve más irányba, vagy másik kijáraton menjetek ki az épületből, amivel elkerülitek azt a részt. Aztán majd szépen elfelejti a dolgot.
2013. okt. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Felveszem, visszafordulunk és nincs játszótér.
2013. okt. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is felkapom olyankor, és elviszem onnan (szerencsére egyelőre ritkán van ilyen). Bár nem egyszerű, mert olyankor rugdalózik, szóval van, hogy simán a hónom alá kapom, elkezdek vágtázni vele, és akkor elkezd nevetni.

Persze akkor a fél utcát végig kell vágtáznunk, úgyhogy majd megszakadok a végére :).

Én az ilyen előre láthatóan kritikus helyen inkább le sem tenném, hanem vinném a kezembe amíg ki nem érünk az utcára, kellő távolságba az adott helytől.

Én ilyenkor annyira tudom őket sajnálni, még nem tudják kezelni az indulataikat :(.

2013. okt. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Később is kezdett belehergelődni, akkor megkérdeztem, hogy jön, vagy vigyem és azt választotta, hogy vigyem. Sajna szereti cipeltetni magát és elég nagy gyerek 13 kiló felett.


Szeretnék neki jót, de nem akarom "elrontani" őt. Túl sok Szuperdadát néztem...

Azt sem tudom, mikortól értik meg a ha, akkor típusú összefüggéseket.

2013. okt. 15. 14:35
 7/9 gabszem ***** válasza:
100%
nálunk dúrva hiszti eddig nem volt, de nem jön el akkor se ha erélyesen szólunk rá. Felvesszük , arrébbvisszük, ennyi.
2013. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem szólsz rá erélyesen, nem viszed haza és nem csapsz a fenekére akkor csak állj mellette és várd amíg felnő nehogy sérüljön a kis lelkecskéje, te meg szép lassan a pszichiátrián kötsz ki. Nem azt mondom hogy verd a gyereket de tanítsd már meg neki hogy a felnőtt a főnök nem pedig urasága. Legyél erélyes. Ha hiszti van aznap nincs játszótér akárhogy vergődik.
2013. okt. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is akadtak séta-gondok. Próbáltam mással lekötni a figyelmét. Pl kapott egy táskát a kezébe, amit cipelhet, mondjuk amiben 1-2 homokozó cucc van. Vagy egy kekszet, valami nasit a kezébe. Kínszenvedések voltak a séták, mert egyszerűen még véletlenül sem akart arra jönni, amerre kellett volna. Az meg, hogy a kezemet megfogja...Szóval, a kezemet még most is csak a zebrán hajlandó megfogni, de már viszonylag okosan sétál. Persze volt többször is olyan, hogy megmondtam, hogy ha nem fejezi be a hisztit, nincs játszótér, megyünk rögtön haza. Nálunk ez a módszer kevésbé volt hatásos.
2013. okt. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!