Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Depressziós lennék?

Aramnd kérdése:

Depressziós lennék?

Figyelt kérdés
Egy velem született szívrendellenességgel születtem.És 15 éves vagyok.Nem tudom miért,de az elmúlt 1 hónapban szinte mindennap minden perce nem telt el úgy hogy ne gondoljak a betegségemre.És még ha nem is súlyos,de érzem nap mint nap hogy amikor mozgok hamarabb fáradok el,meg stb.És az zavar legfőbb képen,hogy bármikor meghalhatok szívrohamban.És nem érzem azt,hogy ez által hasznos tagja lennék a társadalomnak.És hogy bármennyire is jól tanulok,mert jó tanuló vagyok,felesleges mert bármikor meghalhatok és vége az egésznek.És az amit eddig tettem az mind felesleges.És ezzel a félelemmel nem tudom megéri-e élni.
2014. aug. 20. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez inkább szorongás, mint depresszó, és nem ártana szakembert, pl pszichológust felkeresni. Akár az iskolapszichológust is. A fizikai tüneteidet (fokozott fáradékonyság) mondd el a kezelőorvosodnak.
2014. aug. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Sokan ember él valamilyen veleszületett betegséggel.Orvosnál jártál mostanában kontrollon? Lehet, hogy azért gondolsz többet a betegségedre. Bárkinek gyorsabban eljöhet az utolsó órája függetlenül kortól, fizikai állapottól, anyagi helyzettől,stb. Ilyen az élet, veszélyes, szerencse kell hozzá. De ne erre gondolj, hanem arra, hogy 15 éves vagy, még annyi sok lehetőség van előtted. Most nem is látod, hogy mennyi dolog vár még Rád! Persze, hogy hasznos tagja vagy a társadalomnak. Honnan szedted ennek az ellenkezőjét? :) Tanulj továbbra is jó, aztán majd eldöntöd, hogy később mi szeretnél lenni.


Fel a fejjel! :-)

2014. aug. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!