Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós lennék?

Depressziós lennék?

Figyelt kérdés

Mostanság elég sokan mondták nekem,hogy lehet depressziós vagyok,és forduljak szakemberhez.Eddig bele se mertem gondolni,betudtam tinédzserkori problémáknak,de már egyre többen mondják,hogy ez annál komolyabb.Az elmúlt pár hónapba,teljesen elvesztettem az érdeklődésemet minden iránt.Nem érdekelnek a régi hobbijaim,a tanulás.A barátom és 1-2 barátnőm akikkel még jól meg vagyok mert tudom hogy őkstivesen meghallgatnak.De mást szinte alig tudok megtürni magam körül,kerülöm a társaságokat,nincs kedvem bulizni,nincs kedvem semmihez csak itthon feküdni..Illetve néha meg ez változik,és olyan jó kedvem vagy,hogy az valami hihetetlen,olyankor le se lehet lőni,de ez max pár napig tart,aztán szarok megint mindenre.Teljesen normális családba nőttem fel,a seggem kb ki van nyalvaminendt megkapok amit akarok,mondjuk ezt félretéve sosem kaptam elegendő törődés és szeretetet,vagyis kaptam persze,jó szüleim vannak de nekem többre lenne szükségem,mostanság nem is beszélgetünk.Igazából már mással se nagyon tudok beszélni,teljesen magamba fordultam és fogalmam sincs miért.Ajövőm miatt is nagyon félek,félek,attól is,hogy elveszítem azt a pár embert,akikre annyira támaszkodom,hogy nem is tudnék nélkülük élni.Rettentően gyengének tartom magam.Fogalmam sincs mit kezdgetnék magammal,hogy végre megint érdekeljen az élet..

ez depresszió lenne?vagy csak tinédzserkori probléma?

16/L



2014. febr. 18. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Bipoláris zavarra utalnak a tüneteid. Menj el ingyenes pszichológushoz!
2014. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A depressziónak nagy sok változata ismert.Sajnos :( Ez a Te eseted is depresszív jellegű,de így beazonosítani nagyon nehéz.Persze lehet hogy az vagy.A közöny az ami legelőszőr leborítja az embert ebbe a szakaszban.És ebből elég nehéz kilábalni.Szeretethiány,a rossz környezet,ezek mind olyan rossz dolgokat,beidegződéseket erősítenek benned amikre nincs szükséged.A legnehezebb persze ez ellen tenni-egyedül.Mert ha csak egy barát aki kimozdít belőle,lenne,akkor is könnyebben menne.Azt meg nehéz megcsinálni,hogy el akarsz valahova menni,de a rajtad uraló közöny nem enged,hogy elmenj oda ahova el is akarsz menni.
2014. febr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!