Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A leukémiásokat megműthetik?

A leukémiásokat megműthetik?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a kérdésem elég banális, hiszen nem egy szervi daganat típus a leukémia, viszont rendkívül fontos lenne tudnom, hogy a hát alsó felén vágásos műtét(nem is kicsi, hanem több mint 10 cm-es) indokolt lehet-e ha valaki leukémiás, mert ha nem, akkor egy ismerősöm elég nagy hazugságot próbál nekem beadni...Előre is köszönöm a segíteni akaró válaszokat!

2014. aug. 20. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen műtét pontosan?

A leukémia nem gyógyítható műtéttel. Ellenben ha egy leukémiás betegnek más okból műtétre van szüksége, akkor az alapbetegsége nem feltétlenül zárja ki a beavatkozás elvégezhetőségét (pl. leukémiás csigolyaérintettség és ezzel járó instabilitás esetén végezhető gerincstabilizációs műtét). Ha pontosabb adatokat adnál meg, jobban lehetne válaszolni a kérdésedre.

2014. aug. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Konkrét magyarázatot én sem kaptam, viszont furcsáltam a műtétet, hiszen én is úgy tudtam nem lehetséges műtéttel segíteni a betegségen..Az illető elmondása szerint néhány kemo és sugárterápia után megműtötték, majd kb. másfél-két hét után szövetmintát vettek ugyanonnan, aminek eredménye azt mutatta nincs javulás. Továbbra is kapta a kemot és a sugárterápiát. Emellett már a gerincébe is kapta az injekciókat, sokszor vettek vért tőle és mérték a vérnyomást.. mi a véleményed erről az egészről?
2014. aug. 20. 22:02
 3/6 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni, hogy ha pl. myeloma multiplexe van. Ez a betegség jellemzően meg szokta támadni a csigolyákat, akár a csigolyatestek összeroppanása is megtörténhet, ami stabilizációs műtétet igényel (lazán belefér a 10 centis vágás). A sugár és a kemoterápia is passzol ehhez a diagnózishoz. A központi idegrendszeri érintettség nagyon ritka, de leírtak már ilyet, ebben az esetben a gerincvelői folyadékba adhatók különböző gyógyszerek. Mindazonáltal ameddig nem tudom, hogy pontosan milyen típusú betegsége van az ismerősödnek, és pontosan milyen műtétet végeztek el rajta, addig nem tudok véleményt alkotni arról, hogy a kettőnek lehet-e köze egymáshoz, és az egész gondolatmenetem csak elmélkedés marad.
2014. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nos minden esetre köszönöm szépen az információkat és az eligazítást, megpróbálok minél konkrétabb és pontosabb információkat megtudni az esettel kapcsolatban, ha valamire jutottam leírom ide, hátha azok által te, vagy valaki más, aki erre jár, még jobban eltud majd igazítani a dolgokban
2014. aug. 20. 23:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért hazudná valaki azt, hogy leukémiás?
2014. aug. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez hosszú történet, de meg lenne rá az indok
2014. aug. 21. 21:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!