Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van akinek evés zavaros a...

Szroxi kérdése:

Van akinek evés zavaros a gyermeke? Nagyon fontos. A lányomról lenne szó.2 éve anorexiát diagnosztizáltak nála. Be is került a Klinikára, de ezek után még rosszabb lett a helyzet a benti erőltetett etetés miatt.

Figyelt kérdés
Rá jött a hánytatásra és a hashajtózásra. Azóta diagnosztizálták nála a bulimiát és be is került a Vadaskertbe,de ez sem segített. Jártuk pszhiológushoz is semmi haszna nem volt. Gyógyszeres kezelést akartak a lányomra erőltetni,de rögtön nemet mondtunk,mivel a családban hajlamosak a gyógyszerfüggőségre. Próbáltam vele beszélni, lefoglalni még együtt eljártunk futni is de semmi. Sose eszik a családdal.Nagyon szélsőséges a kedélye is e miatt. kb naponta 20 szem hashajtót szed be, amikor meglátom mindig elveszem tőle,de azonnal vesz másikat(ugye vény nélküli) vagy marad az önhánytatás. Kérem aki ebben jártas vagy tapasztalatai vannak a gyógyulás kapcsán írjon!!! Nagyon féltem a lányomat.

2013. szept. 26. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni, miért alakult ez ki nála. Talán a testével volt elégedetlen. Ha igen, akkor szerintem tudatosítsd benne, hogy már nagyon sovány.

Csinálj róla egy fotót, meg ismerős nőkről is. Álljanak teljesen egyenesen szembe, meg oldalt. Vidd el fotóshoz, hogy csak egy arctalan fekete emberfoltot lehessen látni a képen. A fotós úgy vágja meg a képet, hogy magasságkülönbség se legye. A környezetet is tüntesse el. Tehát legyen 4-5 képed az anorexiás soványságtól a kövérségig. Ezeket a képeket tedd a lányod elé, és kérd meg, hogy válassza ki, melyik kép készült róla. Ha kövérnek érzi magát, akkor nyilván nem találja el. Kérdezd meg, milyen szeretne lenni. Akkor se önmagát fogja kiválasztani, hanem az ideális szép alakú körvonalat. Szembesítsd vele, hogy melyik készült róla.

Legalábbis nekem ilyen megoldás ugrott be.


Ha nem testi probléma van, hanem lelki akkor ötletem sincs.

2013. szept. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen a súlya jelenleg? Méritek? Milyen gyakorisággal hányik? Mennyi kaja marad benne? Hány éves?


Lányom egy hónapot volt a Vadaskertben, hasonló tünetekkel. Nem figyeltek rá ott eléggé, szinte mindent kihányt, amit belétukmáltak, másfél kilóval könnyebben jött haza. Azt mondták, nem tudnak segíteni, ha nem együttműködő, és elküldtek minket családterápiára. Köszi. Ki volt a kezelőorvosa, ha megkérdezhetem?


Jelenleg endoszkópiára várunk, mert úgy tűnik, elhalt a bélflóra, meg lehet, hogy a nyelőcső fala is sérült. Mihelyt benne marad egy kis étel, és túljut a gyomrán, sír, hogy mennyire fáj, szorulása van, csak hashajtóval van széklete, ödémásodik a keze-lába... szörnyű.


Sajnálom, hogy nem sok bíztatót tudtam mondani, ez egy pokol... a férjemmel mindketten kivagyunk, naponta telefonálok orvosokat, váltom a recepteket, de semmi haszna. Kistesón is látom, hogy megviseli.


Kitartást kívánok nektek!

2013. szept. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Rosszul tettétek, hogy nemet mondtatok a gyógyszeres kezelésre - és ezt annak ellenére mondom, hogy én magam is utálom a gyógyszereket. Ebben az állapotban már az kéne neki. Úgy látszik, kőkeményen depressziós, talán az anorexiát is ez váltotta ki nála. Ezt sajnos nem oldja meg egy-egy közös program, és egy depressziós emberrel beszélgetni is igen nehéz, mert nem szívesen mond el magáról semmit.

Ha az orvos gyógyszert javasol, fogadjátok el!!! Értem én, hogy féltek a gyógyszerfüggőségtől, de gondolkozz el, melyik jobb: ha gyógyszert szed, vagy ha belehal az anorexiába? Nos? Azt persze egy szóval sem mondom, hogy a gyógyszer mindent megold, de a tüneteket csillapítja, és onnantól már könnyebben tudnátok vele beszélni és hatni rá.

Emellett persze figyeljetek rá továbbra is, törődjetek vele, érezze, hogy mellette álltok! Folytassátok a pszichoterápiát is.

2013. okt. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolso ez butasag! En is anorexias voltam 2 evig most vagyok 19 a szuleim engem is vadaskertbe meg klinikakba dugtak ugy jottem el hogy betoltottem a 18at es sajat felelossegre a szuleim nem engedtek volna... mindenesetre amig bent fekudtem csak rosszabb es rosszabb lett plusz egyre depressziosabb is lettem hiaba etettek (es becssszo megettem) tovabbra is fogytam.


Kerdezo ha barmiben segithetek irj privatot nyugodtan. Ebbol a betegsegbol meggyogyulni nem lehet ezzel valaki szuletik van aki nem es akkor jon elo ha valamiben nem teljesit ugy az illeto ahogy szeretne ezert ebben talalja a kiutat mert a fogyasban sikeres. En csak akkor tudtam meggyogyulni amikor megtalaltam a rossz forrast es elzartam de ebben senki nem tud segiteni es azzal hogy noszogatja barki is csak megrosszabb lesz. A legjobb hagyni es remelni... most elvezi legmelyen belul hogy figyelmet kap ezt nem szabad. nem fogja hagyni magat ehen halni attol nem kell felni ez turelem hogy o sajat magaban rendbe tegye a dolgokat :) lehet megfogadod a tanacsom lehet nem. en most vagyok 19 2 evig kuzdottem vele aztan amikor megszabadultam a rossz forrastol mintha mi sem tortent volna ujra enni kezdtem rendesen

Most epp egy iroval konzultalok a tortentekrol mert konyvet szeretne irni arrol ami lejatszodik ilyenkor a fejunkben:)

2013. okt. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A hozzászólásom melyik része volt butaság?


Egyébként nagyon jó, hogy te megtaláltad a problémád forrását, és így ki tudtál jönni az anorexiából? De mi van azokkal, akik nem találják meg? :-(

2013. okt. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az egesz... a gyogyszer nem old meg semmit amint abbahagya az illeto visszajonnek a tunetek mert ez csak atmeneti allapot amit eleg eros "drogokkal" ernek el... az anorexia pedig nem feltetlen depresszion alakul csak. lehet siman attol is hogy tul sok nyomas van az illeton es ezzel probalja kiegyenliteni a dolgokat mert ebben sikerre lel. amugy erdemes hisztamin szintet nezetni valoszinuleg hisztamin intoleranciat vizsgalni mert sokszor az van a hatterben erre erdemes magnezium citratot szedni es kulon dieta is van ra
2013. okt. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
anorexiabol nem lehet kijonni az ember ezzel szuletik es ezzel is megy el... mindig ott van csak van ami beinditja a tuneteket es ezt kell megtalalni es helyretenni
2013. okt. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 free spirit válasza:
Milyen hashajtot szed a lanyod?, mert az sem mindegy, milyen erossegu. Ezt kerdezd meg tole.
2013. nov. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

17 éves anorexiás lány vagyok és feküdtem a vadaskertben. Szerintem ott elég nehéz nem enni, mikor kb mindentől megfosztanak és bezárnak a szobába sok időre és csak akkor engednek ki ha elér valaki X kilòt..

A lényeg, hogy a lányod akarjon változni! Nekem az segített mikor egy osztályon feküdtem egy annyira beteg anorexiás lánnyal, aki már hiába akart meggyògyulni csak tovább fogyott és azt mondták az orvosok, hogy nem éli túl. Ez a lányka még csak 15volt. Ez nem csakgy időszakos tini hóbort ez egy súlyos és halálos betegség..

Meg kell értenie a lányodnak és fel kell fognia, hogy tényleg beteg. Nagyon beteg.

Sok áldást és a legjobbakat önnek és a többi szülőnek és legfőképp KITARTÁST!

2013. dec. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!